The Story of Umi - 2. kapitola

12. dubna 2014 v 14:48 | Erbanka |  Moje literární tvorba
-- Prnvě neskutečně pardon, za mojí heh "aktivitu" T_T Jsem hrozná vím to, pokusím se to už jen a jen napravit,a protože se mne už pár lidí ptalo a tlačilo na mne, kdy bude další část TSOU, tak jsem se rozhodla, že pokusím blog "obnovit", právě s další částí této povídky ^^ --


"Jo tak dobře." Stoupl si vedne ní, zhluboka se nadechl a čekal co uvidí za nové spolužáky a celou novou třídu.

.....

Přivřel oči, až potom co se ozvalo Tanočino rozjařené "Jsme ve třídě, paní učítelko!" Je otevřel. Očima zprvu bloudit jen tak mezi lavicemi, a hleděl na svoje nové spolužáky, všichni byli zaujatě otočení jejich směrem, bylo to vcelku logické, rozrazit dveře a hlasitě je ohlásit, kdo by se neotočil? Mladá učitelka, právě držela v ruce třídní knihu, stále před třídou, a pravděpodobně ani nezačala hodinu.
"Tano," řekla trochu zaskočeně učitelka "Příště zkus svůj příchod ohlásit klidněji." Řekla ji. Poté se podívala na Yukiatas "Ah..vedáš nám toho nového studenta?" usmála se a došla, až k nim, potřásla si s Yukiatsem rukou "Moc mě těší budu tvoje nová třídní učitelka, Chiaki. Pojď dál a představ se nám." Ustoupila, od dveří aby mohl Yukiatsu v klidu projít, Tano mezitím odběhla do svojí lavice. S každým krokem mu těžklo srdce, nesnášel tohle, nesnášel když je všechno nové, nebyl na to zvyklí a pravděpodobně si asi nikdy nezvykne, očima nenápadně uhýbal na svoje nové spolužáky.Možná se mu to zdálo, možná byl paranoidní, ale neměl z toho dobrý pocit, nejistě se zastavil, před tabulí, měl by se otočit,ale nešlo to, nechtěl se na nikoho z nich podívat Kruci, to to fakt tam prožívám? Napadlo ho jde jen o to se představit třídě. Lehce nadzvedl hlavu, zahlédl Tano, jak se na něj vlídně usmívá, její úsměv, byl jediný důvod, proč se nakonec otočil jinak by to vážně neudělal. Zdálo se mu jak kdyby byla celá tahle třída proti němu, hlasitě a nervózně polkl.
"J-Jmenuju se Yukiatsu Sho." začal nakonec trochu sekaně "Přijel jsem sem z Tokia." odmlčel se, znovu se podíval na Tano To zvládneš , vyčetl z jejích rtů, i přestože neřekla ani slovo. Odhodlal se k tomu mluvit dále.
"Je mi patnáct let, a budu s vámi teď chodit do třídy, můj největší koníček je asi čtení.." Každým slovem si přestával být jistý, roztřásl se mu hlas. Zoufale se pootočil na učitelku. "Mám si jít sednout?" Zeptal se
"Oh," podivila se paní učiteka jako kdyby celý jeho projev nevnímala "Ehe..jistě, že sedni si mezi" pohlédla dozadu, a poté ukázala na jedno ze zadníc lavic "tam" Usmála se na něj. Yukiatsu se šouravým krokem dostal až k svojí lavici, vedle něj byla ta druhá lavice prázdná, i přestože ve třídě byli jinak všechny plné. Tady nikdo nesedí? Pomyslel si, ale nakonec si sedl, odložil si obrovskou tašku, kterou po dobu svého projevu svíral v dlaních. Učení ani nic v ní neměl, nevěděl co má dělat a tak jen seděl, a hleděl před sebe.
"Učitelko," ozval se dívčí strohý hlas "A kde má náš nový student, uniformu?" Yukiatsu natočil hlavu aby viděl do předních lavic, kdo to momentálně mluví, zahlédl dlouhé, rovné bílé vlasy, ale do obličeje oné dívce neviděl.
"Na to bych skoro zapomněla" Došlo učitelce "Děkuji Mui, si skvělá předsedkyně třídy. Yukiatsu, ohledně uniformy" stoupla si lehce na špičky aby na něj viděla "Dostaneš ji hned, po téhle přestávce, počkej prostě ve třídě, a někoho za tebou pošlu, ať Tě vezme na vrátnici koleje, tam ji hned dostaneš, dobře?" Yukiatsu jen přikývl, nechtělo se mu s ní mluvit, nechtělo se mu mluvit s nikým, nechtělo se mu nic, přál by si aby se mohl vrátit do Tokia, celý ten dojem téhle školy, jak kdyby se zdi přibližovali, a každý by chtěl každého podrazit. Zatřásl nesouhlasně hlavou To se mi jenom zdá, prostě nejsem jenom zvyklej na změny, měl bych se soustředit a nemyslet na nesmysly Napomenul sám sebe, a znovu se soustředěně díval dopředu. Měl pocit, jako kdyby se na něj všichni spolužáci dívali, i když byli otočení dopředu, cítil na sobě jejich nenechavé oči, co se to s ním děje? Tohle není normální.
"Děje se něco?" zaslech Tanin šepot. Pohlédl ji překvapeně do očí, byla otočená asi ze třetí lavice, takže ji stova slyšel. S předstíraným úsměvem zavrtěl hlavou, ať si nedělá starosti, Tano chápala, že se mu o tom nechce mluvit a tak se otočila a nechala ho.
"Tak, uděláme si docházku, a vezmeme to od zadních lavic." Dopověděla paní učitelka, sedla si ke katedře jaá je v typických japonských školách a otevřela třídní knihu. Yukiatsu seděl hned v druhé lavici úplně v zadu směrem od dveří na levé straně. Úplně první lavice podle docházky,byla prázdná.
"Yuuta Umi?" Zeptala se učitelka. Yuuta Umi. Tak se jmenuje ta dívka co má sedět o lavici vedle něj. "Jako tradičně není--" Učitelka ani nestihla dopovědět, když to na chodbě začalo divně šramotit.
"Už je.." řekl klidný chlapecký hlas, vedle té bělovlasé dívky. Za chvíli se rozrazili dveře, ve dveřích stále udýchaná, rozcuchaná růžovovlasá dívka, v ruce držela školní tašku, z které ji ještě vypadávala pravítka, tužky a všechno, opírala se jedou rukou o dveře.
"P-Paní učitelko," začala udýchaně "Moc se omlouvám, že jdu pozdě" trošičku se uklonila, kdyby tak učinila úplně, vypadlo by ji z polorozepnuté tašky naprosto všechno "A-Ale zaspala jsem."
Učitelka hleděla na růžovovlásku před ní "Běž si sednout Yuuta, ještě jsem Tě nezapsala."
"D-děkuji mnohokrát." Tentokrát se už uklonila úplně a většiny věci ji vypadla z tašky. Zahanbeně je začala sbírat, a doběhla na místo vedle mě. Sedla si, soustředila se jen na to aby měla dopře připraveno na stole, snažela se nevnímat to zoztuzení z podnícho příchodu. Když si vykládala na lavici věci, spadla ji tužka. Yukiatsovi ji bylo líto, a tak se ohnul pro tužku, aby to nemusela dělat sama, už tak se asi dost ztrapnila. V sahnutí po tužce, se jejich dlaně setkali, Yukiatsu jemně zčervenal a podíval se na ni. Dívala se na něj svýma jasně růžovýma a hlubokýma očima, koumavě mu zírala do těch jeho. Poté se pousmála a zašeptala:
"Ty si ten novej student, že?" Usmála se, a zvedla tužku nakonec sama. Yukiatsu si opět normálně sednul a přikývnul.
"Ráda Tě poznávám, jsem Yuu ~ ." Znovu se pousmála. "Jak se jmenuješ ty?" Podíval se na ni, a co nejvíce v klidu se pokusil odpovědět:
"Yukiatsu Sho." Yuuta se usmála a přivřela oči "Ehe máme stejnou začáteční slabiku, budu Ti říkat Yu a ty mi tak taky říkaj, jo?" Byla to moc milá dívka, konečně někdo kdo se na něj nedíval skrz prsty jen proto, že je nový. Přikývl, Yuuta také poté se otočila a začala se věnovat hodině.
Konečně měl za sebou první hodinu, podíval se na svou obrovskou tašku a vzpomněl si na to, že si má dojít pro uniformu. Učitelka, už odcházela ze třídy, Yukiatsu rychle vstal
"P-Paní učitelko měl jsem.." Křikl za ní, ale už ho nevnímala. Zklamaně sklopil hlavu, podíval se na místo kde sedí Tano, taky tu nebyla, podíval se po třídě, všichni ho probodávaly pohledem, jako kdyby si o něm už teď všichni museli šeptat. Přišel si jak kdyby byl v celé třídě sám, u stěny stály hloučky různých lidí, všichni se na něj dívali a poté si něco sdělovali, cítil se jako kdyby se víc a víc uzavíral sám do sebe, a vzdaloval se od téhle třídy. Co mu zbývá, půjde na chodbu a pokusí se po někom podívat. Vyšel ze dveří třídy, sám pro sebe si oddychl, věděl, že ho celou dobu všichni tam sledovali, dokonce i když odcházel. Rozhlédl se po chodbě, konečně uviděl Tano jak se baví s nějakou hnědovlasou dívku na druhé straně chodby.
"Eh Tano!!" Zvolal přes chodbu a rozběhl se za ní. Tano i její hnědovlasá kamarádka se otočili
"Tano!" křikl znovu. Tano si naštvaně zkousnula ret, a sledovala ho. Konečně byl až u ní, hnědovlasá dívka, měla v očích neskutečně vyděšený pohled, a pomalu ustupovala.
"Tano prosím Tě, potřebuju pomoc zavedla by si mě na kolej, kvůli uniformě." Podíval se na na vystrašenou dívku, nechápal co se děje. Podíval se na Tano, naštvaně na něj hleděla, aniž by to Yukiatsu stačil vnímat, kopla ho, že skončil an zemi.
"Eeek!" Ozvala se hnědovláska "To si neměl dělat." Řekla roztřeseně Yukiatsemu. Yukiatsu pomalu pootevřel oči, podíval se nahoru, do obličeje Tano, stála vypadala neskutečně naštvaně.
"J-Jak si mi to řek, ty parchante?!" Začala vytočeně.
"J-Jak jako jak, t-tvým jménem, co se s tebou děje?!" Dívka na něj naštvaně dupnula, a rozkřičela se přes celou chodbu, že se všechno pozornost strhla k nim.
"Pamatuj si ty debile! Ještě jendou mi takhle řekneš, a-a-a... dam ti něčim přes držku!!" Křičela. Hnědovláska všechno sledovala z dálky.
"Yukiatsu ~ " Ozval se z dálky hlas, podobný tomu Tanoninému. Yukiatsu se opatrně otočil. Šálí ho snad zrak? Má halucinace? Běžela k němu Tano, ale moment, vždyť Tano mu teď vynadala, co se to tu děje?!
"Bože můj." Vydechla zděšeně Tano, běžící jeho směrem "To snad ne." Doběhla až k nim, druhá Tano, dala svou nohu nejistě z Yukiatsova břicha. Hnědovlasá dívk vzadu po odstoupila. První Tano- ta běžící - došla k té druhé, a dívala se ji z očí do očí.
"Zbláznila ses?!" Začala ta před chvíli utíkající chodbou "Mohla si mu něco udělat!"
"Tsche. Tak ať mi tak neřiká, debil!"
"Jak zase?"
"Tak jako tobě, si blbá stejně jak von?!" Sykla, založila ruce na prsou a naštvaně se otočila.
"HEEEEEEJ!!!!" Ozvala se přes celou chodbu, lehce zrzavá dívka s píšťalkou na krku, do které následně fouknula. Yukiatus absolutně nechápal situci, nad tím se hádali dvě naprosté kopie, on ležel na zemi, někdo píská na píšťálku, bože co je tohle za školu?! Dívka s píšťalkou se rychle rozeběhla po celé chodbě, byla sice o hlavu menší jak obě dvě Tano, ale doběhla mezi ně, Yukiatsa na zemi docela ignorovala. Stoupla si mezi obě dvě, odstrčila je od sebe a zakřičela
"Samate, okamžitě se přestaňte hádat!" Hnědovlasá dívka, mezitím došla za Yukiatsem, natáhla k němu ruku.
"Poď zvedni se" Yukiatsu uchopil nejistě její dlaň, a zvedl se, spolu jako ona sledoval momentální situaci.
"Kano, proč si povolila toho kluka na zem?" Začala zrzavá dívka
"Pch, neni to jasný, řek mi stejně jako jí." Naštvaně založila ruce v bok. Zrzavá dívka se otočila na Yukiatsa a s nechápavým pohledem sjela celé jeho tělo, a poté se mu podívala do očí.
"Ty...si...snad...sebevrah?" Řekla po chvíli.
"Bože můj neni," začala ta milejší Tano "On je tady novej, nevěděl to." ujistila svou kopii i zrzavou dívku.
Naštvaná Tano, se trochu uklidnila, snad si přišla i provinile, ale okamžitě opět nahodila svou uraženou tvář.
"T-Tak to je tak jediný co ho vomlouvá, udělá to ještě jednou a prohodim ho voknem!" Řekla a pootočila se na Yukiatsa
"P-Pamatuj si ty debile, já jsem Kano! K! Ne Tano! Ještě jednou mi tak řekneš, a zabiju Tě!" Sykla s předstíraným rozčilením. Yukiatsu přikývl, nic nechápal.
Zrzavá dívka, pískla na píšťalku, zatím co brunetka u něj se usmívala a sledovala situaci, už ji bylo jasné, že se věci uklidnili.
"Pravidlo naší škloly číslo jedna!" Začala hned po písknutí na píšťalku "Nepleť si jednu Samate s tou druhou. Tahle." Řekla a ukázala na usmívající se Tano "Je Tano! Je milá, přátelská, hodná, sice je trochu švihlá, ale to se dá zkousnout, a nosí fialovou sponku na ofině." Ukázala na její sponku.
"Oproti tomu tahle." Ukázala na mračící se Tano "Je Kano! Je poněkud odměřenější než její sestra, vlastně je to její dokonalej protiklad, všechny vlastnosti co má její sestra má taky, akorát přesně opačně."
"Violně přeloženo " začala Tano "blbě se chová, je nepřátelská a je protivná." Kano se naštvaně podívala na Tano, ale nijak to nekomentovala.
"A nosím na ofině bílou sponku, t-tak si to zapamatuj debile!" Sykla a poukázala prstem na sponku ve svých vlasech.
"T-Takže vy jste sestry?" Zeptal se Yukiatsu. Obě sestry Samate naráz přikývly, jedna zamračeně a druhá s úsměvem.
"A vážně si je nepleť, nebo se stane to co teď." Dodala s úsměvem hnědovlasá dívka stojící vedle něj.
Přikývl, a obrátil se na Tano.
"K-Každopádně Tano, prosím Tě, došla by si se mnou pro uniformu?" Zeptal se
"Oh jo ta uniforma" usmála se, ohnula se pro balíček za ní a natáhla k Yukiatsovi ruku i s balíčkem "Tady je ~ Vezmi si ji, už jsem tam došla." Yukiatsu přebral od Tano balíček, chvíli si ho prohlížel.
"D-díky." Maličko se pousmál
"Za málo."Odpověděla Tano.
"Asi bych se taky mohla předtavit co?" pousmála se hnědovláska "Jsem Momo Chiaki, moc mě těší, Yuki, nebude vadit, když Ti tak budu říkat? Ve třídě si se představil jako Yukiatsu, tak jsem si to trochu zkrátila ehe."
"Ne nevadí." Odvětil.
"Dobře, chceš trochu seznámit se třídou?" Yukiatsemu se sevřelo srdce, tím myslí to, že by s nimi měl snad mluvit nebo co?
"N-No, rád bych se o nich něco dozvěděl.."
"Okej, tak pojď se mnou, je přestávka tak si sedneme na lavičku, a já Ti o nich něco povím.." Usmála se, než stačil Yukiatsu cokoliv namítnout, chytla ho za dlaň a rozeběhla se spolu s ním. Yukiatsu sledoval jejich ruce, možná jsem se spletl, na téhle škole je plno milých lidí Pomyslel si. Momo pustila jeho ruku, jeho proud myšlenek se přerušil, rozhlédl se kolem sebe, a to už uviděl Momo sedící na lavičce.
"Přisedni si." Řekla s úsměvem. Yukiatsu si přisedl k ní, stále byl z toho všeho tak nějak nervózní.
"Tak," podívala se na něj "Co by si chtěl vědět?" .. Podíval se na ní, její oči a její úměv ho uklidňoval, je stejně milá jaké Tano.
"Ch-Chěl bych," začal "chtěl bych trochu popsat spolužáky a seznámit s nimi, nebo aspoň s pár, třeba ta bělo-vlasá dívka, předsedkyně třídy, nebo tak něco tuším, že byla.." Momo se ne chviličku zamyslela.
"Myslíš Kitsune, dobře tak Kitsune. Její celé jméno je Kitsune Mui, je to trochu strohá, moc nekomunikativní dívka, ale je strašně chytrá, moc si s ní nepopovídáš, kde může odpoví jen třeba jedno slovně, ale slyšle jsem, že si prý rozumí s Hayatem, mimo to když už jsem u něj. Hayate je kluk, nejchytřejší ze třídy, asi je to můj subjektvní pocit, ale přijde mi dost protivnej a namyšlenej," Nervózně se umásla "Je pravda, že pokud potřbuješ poradit s matikou, fyzikou a nebo vlastně čímkoliv, tak on je ten člověk co by Ti radit měl, ale protože si o sobě myslí jak kdo ví co není, tak Tě musí vždycky nějak shodit, než Ti pomůže." Dopověděla. Yukiatsu vše odsouhlasil, tomuhle klukovi by se měl asi spíše vyhýbat co se dozvěděl z popisu.
"A co ta růžovovlasá co přišla pozdě, Yuut..nějak..někdo.." Řekl
"Yuuta Umi."doplnila ho s úsměvem "Chceš vidět moře?" Řekla a dokonale napodobyla Yuutin hlas "Už ti to někdy řekla? heh, pokud ne, tak Ti to brzo řekne, strašně miluje moje, a břehy tady na vesnici, skoro každý den tam chodí, jen tak, třeba si sednout na kraj útesu. Vím, že je moc milá, ale plno lidí se s ní nebaví, protože.." odmlčela se, a úsměv se ji z tváře vytratil, sklopila pohled dolů.
"Protože?.." Zeptal se Yukiatsu. Momo jako kdyby procitla, rychle zvedle hlavu, a nervózně se zasmála
"Ehe promiň, asi jsem se trochu zamyslela." nervózně se poškrábala ve vlasech "protože většina lidí tady ve vesnici..." úsměv ji opět zmrzl "moře...moc...rádo...nemá.." Klesla hlasem na konci věty. Yukiatsu na ni nechápavě hleděl
"J-Jsi v pohodě?" Zeptal se po chvíli, zakývala hlavou, ale nezvedala ji. Nedalo mu to a prostě se musel zeptat, odhodlaně stiskl ruce v pěst podíval se směrem k Momo.
"Co se tady stalo?" Vzpomněl si na taxikáře, který se choval naprosto stejně, jako kdyby i teď Momo někdo usekl jazyk a nedovoloval ji mluvit.
"J-Jak co se stalo?" Znejistěla a pohlédla mu do očí, snažíc se vypadat sebejistě.
"Už když jsem sem jel, taxikář říkal, že je to tady fajn, nebejt toho že se tady něco st-"
"Ticho!" zakřičela zoufale Momo, dlaně si položila na kolena a začala je nervózně svírat. Tohle pro Yukiatsa nevyadá vůbec dobře. "Nemluv o tom!" křikla znovu stejným tónem." Yukiatsu byl nyní, ještě zmatenější než před tím.
"P-promiň, nechtěl jsem Tě rozhodit nebo tak.." Začal s pokusem situaci zachránit.
"Nemluv o tom nikdy, před nikým jiným, maximálně s Yuutou.." mluvila potichu, ale Yukiatsu ji dokonale slyšel, jako kdyby nevnímal nic jiného jenom Momo.
"D-Dobře." Řekl zmateně, věděl že za chvíli bude znovit, tak se zvedl z lavičky, Momo měla stále zoufale svěšenou hlavu dolů a svírala si kolena, neviděl ji do tváře.
"A-Asi půjdu, m-měla by si taky." Řekl, Momo neodpověděla jen zavrtěla hlavou a zůstala sedět. Yukiatsu se na ni s obavami podíval, a po malých krocích odcházel směrem ke třídě.

Pokračování příště
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (280)
Zobrazit starší komentáře

201 Alvinsweep Alvinsweep | E-mail | 28. srpna 2018 v 5:08 | Reagovat

<a href=http://pohozhie-programmy.ru/user/lesimoma1976/>freemaledatingsites.us.com</a>

202 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 12:28 | Reagovat

wh0cd790057 <a href=http://nexium.us.org/>Nexium</a>

203 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 12:32 | Reagovat

wh0cd790057 <a href=http://neurontin.us.org/>neurontin online</a>

204 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 15:36 | Reagovat

wh0cd13776 <a href=http://buyneurontin.us.org/>neurontin tablets</a>

205 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 18:48 | Reagovat

wh0cd207883 <a href=http://celebrexcheap.us.com/>cheap celebrex</a>

206 BrettNex BrettNex | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 1:21 | Reagovat

wh0cd790057 <a href=http://tadalafilmedicaid.us.org/>tadalafil</a>

207 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 14:02 | Reagovat

wh0cd401979 <a href=http://colchicine.us.org/>colchicine</a>

208 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 17:19 | Reagovat

wh0cd596028 <a href=http://lisinoprilmedicaid.us.org/>Cost Of Lisinopril</a>

209 Alfredblire Alfredblire | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 17:46 | Reagovat

wh0cd13776 <a href=http://furosemide20mgtab.us.com/>buy furosemide</a>

210 BrettNex BrettNex | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 18:17 | Reagovat

wh0cd13776 <a href=http://amoxicillinbestprices.us.com/>ampicillin amoxicillin</a>

211 BennyKix BennyKix | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 0:13 | Reagovat

wh0cd401979 <a href=http://buyalbuterol.us.org/>buy albuterol online</a>

212 Alfredblire Alfredblire | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 3:17 | Reagovat

wh0cd596028 <a href=http://avodartcheap.us.com/>Avodart</a>

213 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 15:36 | Reagovat

wh0cd13776 <a href=http://xenicalbestprices.us.com/>XENICAL PRICE</a>

214 BennyKix BennyKix | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 17:37 | Reagovat

wh0cd596028 <a href=http://lisinoprilmedicaid.doctor/>lisinopril</a>

215 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 18:56 | Reagovat

wh0cd207883 <a href=http://lipitor.us.org/>Cheap Generic Lipitor</a>

216 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 22:12 | Reagovat

wh0cd401979 <a href=http://rogaine.us.com/>rogaine</a>

217 Alfredblire Alfredblire | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 22:29 | Reagovat

wh0cd790057 <a href=http://ventolincheapdelivery.us.com/>Ventolin Proventil</a>

218 Alvinsweep Alvinsweep | E-mail | 30. srpna 2018 v 22:31 | Reagovat

<a href=http://urock.com.ua/users/lodasenle1985>onlinehomecashsystem.com</a>

219 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 1:19 | Reagovat

wh0cd596028 <a href=http://buymethotrexate.us.org/>methotrexate online</a>

220 BillypargE BillypargE | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 4:17 | Reagovat

wh0cd401979 <a href=http://buyatenolol.us.org/>buy atenolol</a>

221 AlinaAppavacevoto AlinaAppavacevoto | E-mail | 31. srpna 2018 v 6:14 | Reagovat

Great post!
Respect the author!
Here, too, I like how they write news ...<a href=https://technology4you.website/category/news-technology/>News Technology</a>

222 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 11:09 | Reagovat

wh0cd207883 <a href=http://retina.us.org/>Retin-A</a>

223 BennyKix BennyKix | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 12:04 | Reagovat

wh0cd790057 <a href=http://tadacip2018.host/>generic tadacip</a>

224 Alvinsweep Alvinsweep | E-mail | 1. září 2018 v 14:05 | Reagovat

<a href=http://crismapac.com/component/k2/itemlist/user/497598>bestwebcam.us.com|bestwebcam</a>

225 Alfredblire Alfredblire | E-mail | Web | 2. září 2018 v 21:17 | Reagovat

wh0cd207883 <a href=http://viagracostonline.us.com/>cost of viagra 100mg</a>

226 Altonhycle Altonhycle | E-mail | 3. září 2018 v 17:00 | Reagovat

<a href=http://mrzsite.hol.es/user/opacovin1986/>womenbikeatlanta.com</a>

227 BrettNex BrettNex | E-mail | Web | 4. září 2018 v 1:58 | Reagovat

wh0cd401979 <a href=http://cephalexin500.us.org/>cephalexin 500</a>

228 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 4. září 2018 v 6:02 | Reagovat

wh0cd596028 <a href=http://prednisone.us.org/>prednisone tablets</a>

229 BennyKix BennyKix | E-mail | Web | 4. září 2018 v 13:07 | Reagovat

wh0cd790057 <a href=http://valtrex18.live/>more helpful hints</a>

230 BillypargE BillypargE | E-mail | Web | 4. září 2018 v 21:31 | Reagovat

wh0cd596028 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>viagra</a>

231 Aaronfaund Aaronfaund | E-mail | Web | 5. září 2018 v 10:01 | Reagovat

wh0cd207883 <a href=http://propeciamedicaid.us.com/>propecia</a>

232 Plaist Plaist | E-mail | Web | 22. září 2018 v 22:18 | Reagovat

cash loans to your door
<a href=http://paydayusaloans.com/#>payday express</a>
fast loan bad credit
<a href="http://paydayusaloans.com/#">cash advance</a>

233 Quendy Quendy | E-mail | Web | 27. září 2018 v 0:34 | Reagovat

how much cialis generic
<a href=http://cialisplrx.com/#>buy cialis</a>
low dose generic cialis buy
<a href="http://cialisplrx.com/#">buy cialis</a>

234 XEvilBestvek XEvilBestvek | E-mail | 29. září 2018 v 2:04 | Reagovat

Yep, f*kin sp*am. Yes, yes, yes, AGAIN. And - yes, IT F*KIN WORKS BECAUSE YOU READ IT! :)
Because XEvil 4.0 WAS RELEASED! It's bypass ANY captcha included ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3.
Neeed more info (just to...maybe kill this Evil? ;))

Just Google or YouTube for it.
You'll be impressed.

Peace to you, bro! :)

235 fubalafe fubalafe | E-mail | Web | 29. září 2018 v 4:33 | Reagovat

cash advance knoxville tn
<a href=http://loansonlinemoney.com/#>cash loans online</a>
no credit history loans
<a href="http://loansonlinemoney.com/#">fast loans online</a>

236 PymnDecy PymnDecy | E-mail | Web | 3. října 2018 v 1:32 | Reagovat

<a href=http://rotamalacbet.com/>rotamalacbet.com</a>

237 Shounty Shounty | E-mail | Web | 3. října 2018 v 2:01 | Reagovat

<a href=http://boarren.com/>boarren.com</a>

238 Malgecic Malgecic | E-mail | Web | 4. října 2018 v 5:35 | Reagovat

order zestril lisinopril
<a href=http://genericviagraonlinerx.us.com/#>buy viagra</a>
voltaren retard 100mg
<a href="http://genericviagraonlinerx.us.com/#">generic viagra</a>

239 floacle floacle | E-mail | Web | 5. října 2018 v 15:41 | Reagovat

<a href=http://vilangranrx.com/>vilangranrx.com</a>

240 tallown tallown | E-mail | Web | 5. října 2018 v 20:35 | Reagovat

<a href=http://cialislfrx.com/>cialislfrx.com</a>

241 Malgecic Malgecic | E-mail | Web | 8. října 2018 v 1:08 | Reagovat

buy cialis pills
<a href=http://cialismerx.com/#>cheap cialis online</a>
chemical name cialis pills
<a href="http://cialismerx.com/#">buy cialis online</a>

242 fubalafe fubalafe | E-mail | Web | 8. října 2018 v 12:15 | Reagovat

i will do my assignment
<a href=http://essaytyperus.com/#>expository essay</a>
business plan writing services maryland
<a href="http://essaytyperus.com/#">essay writer</a>

243 Quick Loan Quick Loan | E-mail | Web | 12. října 2018 v 23:52 | Reagovat

bad credit loans direct lenders <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">credit direct loans</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>loans rates</a>

244 AllaGlotova AllaGlotova | E-mail | 13. října 2018 v 3:19 | Reagovat

http://haux.ru/articles-stati/articles-zagorodnaya-nedvizhimost/uchastki-bez-podryada.html

245 Coendy Coendy | E-mail | Web | 15. října 2018 v 22:02 | Reagovat

canedian pharmacy
<a href=http://buygenviagra.com/#>viagra online</a>
viagra belgium
<a href="http://buygenviagra.com/#">generic viagra</a>

246 Malgecic Malgecic | E-mail | Web | 17. října 2018 v 4:01 | Reagovat

viagra rs
<a href=http://x1genericviagra.com/#>generic viagra canada</a>
buy a viagra pills
<a href="http://x1genericviagra.com/#">buy viagra</a>

247 Payday Loans Online Payday Loans Online | E-mail | Web | 18. října 2018 v 0:14 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">bad credit loans guaranteed approval</a> poor credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>credit loans guaranteed approval</a>

248 Neekfamy Neekfamy | E-mail | Web | 18. října 2018 v 1:21 | Reagovat

overnight cialis delivery
<a href="http://www.x1genericviagra.com/#">generic viagra</a>

249 ShaylaKzrel ShaylaKzrel | E-mail | 18. října 2018 v 13:21 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

http://XEvil.net/

250 Online Payday Loans Online Payday Loans | E-mail | Web | 18. října 2018 v 15:16 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">cash loans</a> personal loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

251 Harveyvet Harveyvet | E-mail | 25. října 2018 v 13:44 | Reagovat

Дмитрий Портнягин Трансформатор накручивает подписчиков и обманывает рекламодателей. Все подробности в этом ролике:
https://youtu.be/lvFS2mwqDqo
Собираем бабосы на вторую часть разоблачения!
Для тех, кто хочет помочь: наши данные для доната.
PAYEER.com: P1004852206.
Киви: +79684245352
Яд: 410016664312208
Вэб мани: Z536796571159 R114870738031
Вы ещё верите пиздоболу Портнягину?
Нам жаль, но Вас наебали!
Друзья, помогите в распространении этого видео - ютюб, соцсети, рассылайте друзьям! Сохраните его на свой аккаунт, используйте в разоблачениях любую из частей этого видео! Дмитрий Паршнягин, называющий себя трансформатором на самом деле лгун и обманщик.
Мы побывали в Китае и убедились, что никакого бизнеса там у него нет, его компания в чёрном списке ТПП КНР, равно как и нет многомиллионных оборотов о которых он говорит, в погоне за славой, он всех просто напросто наебал!
<img src="http://c.radikal.ru/c02/1810/fd/86012c443e95.png">

252 Jesiegop Jesiegop | E-mail | Web | 25. října 2018 v 16:25 | Reagovat

где взять кредит срочно для чего нужны деньги человеку <a href=http://credvsem.ru>продолжение</a> асака банк кредит авто 2018

253 LuckWhift LuckWhift | E-mail | Web | 29. října 2018 v 6:03 | Reagovat

Buy Cheap Medications Without Prescription Online From Canada:

http://myinstantfriend.com/content/buy-atopex-arimidex-zometa-allegra-fastofen-pyrantel-zometa-online-without-prescription

254 Ashleyevabs Ashleyevabs | E-mail | Web | 29. října 2018 v 18:54 | Reagovat

Челя?бинск седьмой по количеству жителей, четырнадцатый по занимаемой площади город Российской Федерации, административный центр Челябинской области, городской округ с внутригородским делением<>]. Население — 1 198 858<>] человек (2017) . Челябинск расположен на геологической границе Урала и Сибири, на восточном склоне Уральских гор, по обоим берегам реки Миасса (бассейн Тобола)<>] .

<b>Театр оперы и балета имени М. В. Глинки</b>

Развитие музыкальной культуры и художественно-эстетическое воспитание населения лежит на могучих, натренированных плечах Челябинского государственного академического театра оперы и балета имени М. В. Глинки, вернее на его четырех столпах — оркестре, опере, балете и хоре.

255 WilliamPhogs WilliamPhogs | E-mail | Web | 30. října 2018 v 18:51 | Reagovat

Hi, my name is Nathan!

For a long time I was looking for an intersecting adult game, but didn’t find anything that I really like.
So I decided to create my own game!

«The Sex Machines»
It's an adult game, genres: Robot, fuck machines, light bdsm
In development for PC and VR (HTC Vive, OculusRift, MixedRealit) using UE4

Story:
Post-apocalyptic world.
You are a robot peacefully sleeping in a half-destroyed complex that once provided sex services.
For many years the complex hasn't had a single customer, but suddenly your sensors notice some movement.

Features:
• Several rooms
Piece by piece you will unlock new rooms, devices and game mechanics.
• Interactive environment
Various "boosters" add new sounds, animations and devices appearance.
• The Story mode
• The sandbox mode.
If you do not want to bother with the story - there is an opportunity to just have fun
• Fully playable PC version.
(in the VRs I've seen, it is not possible to play without a helmet, even if the PC mode is supported.) In "Sex Machine" there will be a separate, fully playable version with mouse control.
• Developing project
In the course of development, many interesting ideas can be added!
• Several characters are planned.
(the idea is under consideration)

If you interested - try out concept version of the game.
https://drive.google.com/open?id=1zA1JigW95FgKhJQ-62tXAH7yOoZI8ZMY  (Vive 0.1)

Also if you interested to watch the development process (and get full game build as soon as it will be ready) you can support me on patreon
<a href=http://www.patreon.com/SexMachineVR>www.patreon.com/SexMachineVR </a>
<a href=http://www.patreon.com/SexMachineVR>
<img src="https://b.radikal.ru/b08/1810/59/5bbb32a76b1b.jpg">
</a>

256 Antikollektorrek Antikollektorrek | E-mail | 2. listopadu 2018 v 17:16 | Reagovat

Здравствуйте!

Если у вас есть проблемные долги, мы можем через суд списать долг полностью.

Если у вас нет долгов, то извините за беспокойство!

Мы предлагаем официальную процедуру банкротства физического лица. Опытные юристы и арбитражный управляющий подготовят все необходимые документы и подадут в арбитражный суд. Заключение договора, все официально!

Подробности по WhatsApp +79932162571

Банкротство физических лиц предусматривает освобождение должника от финансовых обязательств в результате признания его неплатежеспособным! После банкротства вас не будут беспокоить коллекторы и судебные приставы. У вас не будет долгов и исполнительных производств.

257 MarkusAbego MarkusAbego | E-mail | Web | 5. listopadu 2018 v 16:43 | Reagovat

<a href=http://artxayslike.ru/>смотреть фильмы бесплатно</a>

258 StephenNon StephenNon | E-mail | Web | 8. listopadu 2018 v 16:45 | Reagovat

Pretty girls, hot teens, crazy moms and awesome free porn videos at https://freepornlady.com/

259 MMCallorma MMCallorma | E-mail | Web | 10. listopadu 2018 v 9:57 | Reagovat

In Empire State Corporal massotherapy from professionals. And, exotic massage not violates absolutely none prohibitions, for the reason it's not about sexual contact.

In spa center  erotic massage masseuses will make best balinese massage.
The studio Lomi Lomi massage in New York considered best way relax after the end of the strenuous week is erotic massage.Cute massage experts will make you Intimate massage and energy massage, you can find several types massage on your discretion. Here's a oriental massage, as though, and relaxation, influences on some parts naked body, this allows girls gain strength. Success  Implementation french massage  at, in order that, in home you received from him pleasurebliss. And, energy massage not at all violates absolutely none prohibitions, because it's not about sexual contact. We hold both individual massage and massage for several people. In our salon professionals work.
Massage studio men and women come to  specified  balinese massage. In the salon of massage there is  everything, that you personally are looking for. Gentle touch exquisite masseuse girls will flow through your body, dipping in abyss  boundless seas pleasure. In the quiet slip, rewarding your body kisses, massage envelops the warmth of one's body. You will be surprised at, which sea enjoyment possible know fromfoot fetish massage in Empire State.

Our showroom works in New Jersey.  - <a href=http://lordbliss.com>erotic massage girl</a>

260 ChangDop ChangDop | E-mail | 11. listopadu 2018 v 12:08 | Reagovat

Видео обзор лучшего чита кс го 2018 года с которым можно легально играть не боясь банов.
Сам же чит можно скачать по ссылке которая находиться в описании к видео - https://youtu.be/2F8SPrYcojg

Video review of the best cheat cs go 2018 with which you can legally play without fear of bans.
The cheat itself can be downloaded from the link which is in the description of the video - https://youtu.be/2F8SPrYcojg

261 Stevekes Stevekes | E-mail | Web | 13. listopadu 2018 v 11:29 | Reagovat

Hello. Allow me introduce the writer. Her name is Janell but she doesn't like when men and women use her complete title. Louisiana is the only location I've been residing in and my dad and mom dwell nearby. One of my preferred hobbies is dominoes but I haven't created a dime with it. Invoicing is how he supports his household and he's doing quite fantastic financially. See what's new on her web site here: <a href="https://www.wirisi.com/women-high-heels-ladies-order-shoe-online-free-shipping-1000112417909002.html">sexy pumps</a>

262 Stevescoke Stevescoke | E-mail | Web | 14. listopadu 2018 v 12:57 | Reagovat

blonde bitch lick blowjob site pornhub.com- videos free tube
<a href=http://kargub.ru/i-gave-my-father-a-blowjob>i gave my father a blowjob- videos free tube</a>
scarlett johansson leaked blowjob sex tape- videos free tube
mature wives blowjobs facefuck oral creampie- videos free tube
<a href=http://kargub.ru/blowjob-sex-and-sperm-in-throat>blowjob sex and sperm in throat- videos free tube</a>
videos pov blowjob young teen 2 slow- videos free tube
pretty japan girl blowjob in hotel- videos free tube
<a href=http://kargub.ru/how-not-to-cum-early-on-blowjob>how not to cum early on blowjob- videos free tube</a>
blowjob big white penis tight lips- videos free tube

263 SEOapera SEOapera | E-mail | Web | 15. listopadu 2018 v 6:11 | Reagovat

Используя 10-летний опыт работы, технологи от Мурач Дмитрия разработали инновационные комплексные решения, использующие продуктовую линейку, инструменты, программные и человеческие ресурсы, учитывая специфику и особенности работы в В2В и B2C (большие продажи) секторах.

<a href=http://seorussian.ru>заказать сео продвижение сайта москва</a>   - это и многое другое можете узнать на моем сайте
Комплексные программы увеличения продаж в B2B секторе, а так же в B2C (большие продажи), помогают эффективно развивать Ваш бизнес в сети Интернет с помощью инструментов интернет-маркетинга.

264 APISNeake APISNeake | E-mail | Web | 15. listopadu 2018 v 19:53 | Reagovat

Скажем, вы хозяин нового web-сайта, который имеет приятный дизайн, удобную навигацию и нужную для покупателей информацию. Но до сих пор нет гостей на вебсайте. Что делать? Если вы владеете собственным делом мы поможем вам создать промо сайт. Установлено, ни одно настоящее либо виртуальное предприятие не может продвигаться самостоятельно. Всякой торговой компании нужна помощь в приобретении известности, а во Глобальной паутине без нее безусловно не быть из-за яростной конкурентной борьбы.Мы занимаемся разработкой корпоративных  сайтов.

Наши сотрудники готовы запустить полноценный интернет сайт в течение 6 дней. Кроме предоставления изготовленных online-проектов, мы предоставляем сервисы технической содействия: уместное продление хостинга и вашего домена, добавление наполнения на сайт, публикация новостей. Наши услуги посодействуют вам стать фаворитом на просторах всемирной паутины.

продвижение сайта в гугл цена. - <a href=https://apistudio.ru/>продвижение сайта в гугл особенности</a>

265 Charlescek Charlescek | E-mail | 23. listopadu 2018 v 11:27 | Reagovat

best money making ios apps:
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=G3eGD6-2WMc>6 ways to earn money online</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=g9fugOYxoM8>earn money online app</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=G3SKPdq5dp8>earn money online on youtube</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=G3eGD6-2WMc>earn money online clicking ads</a>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=bd1TU_cIHHs>earn money online job from home</a>

Popular Tags: how to earn money online from captcha typingblack desert online how to make money fishingsell stuff online and make moneyhow to withdraw money from mechanical turkmake money with games onlineonline earn money website listhow to earn money online using appearn money online legit 2017make money online sending linksnew ways to make money online 2017how can i make money with my music onlinemake money through online gamesearn money online with investment in pakistanhow to earn fast money onlineplay online game and win real cashhow to earn money through internet trafficmake money online jobs in pakistanmake money online via facebookmake money online chatmake money online quick ukhow to earn money by website designingmake money on amazon selling other peoples productseve online making money tradingis earning money online possiblebest paytm money making app

266 Evgeniymoica Evgeniymoica | E-mail | Web | 25. listopadu 2018 v 6:21 | Reagovat

Три дня назад исследовал содержимое инета, при этом к своему удивлению увидел замечательный ресурс. Я про него: <a href=http://paynex.ru/>http://paynex.ru/</a> . Для моих близких вышеуказанный ресурс произвел радостное впечатление. Всего доброго!

267 EfimRix EfimRix | E-mail | Web | 28. listopadu 2018 v 0:29 | Reagovat

Всю ночь анализировал содержание инета, и вдруг к своему удивлению открыл актуальный веб-сайт. Вот: <a href=http://sssexxx.net>Порно</a> . Для нас вышеуказанный веб-сайт произвел яркое впечатление. До встречи!

268 ZaharRix ZaharRix | E-mail | Web | 28. listopadu 2018 v 4:34 | Reagovat

На днях изучал контент инета, неожиданно к своему восторгу открыл интересный ресурс. Вот он: <a href=http://sssexxx.net/vse-metki-video/filmy>Фильмы</a> . Для моих близких вышеуказанный вебсайт оказался довольно оригинальным. До свидания!

269 rubelNeene rubelNeene | E-mail | Web | 1. prosince 2018 v 0:17 | Reagovat

Большинство знают о том, что в всемирной сети интернет можно получить дополнительный доход. Но как это лучше зделать не знают. Хорошо что в сети интернет есть форумы где можно найти информацию о заработке, как, например на сайте  <a href=http://rubel.9bb.ru>работа в интернете без вложений</a>
http://rubel.9bb.ru

270 Renatoquash Renatoquash | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 2:38 | Reagovat

Здравствуйте <a href="http://trusted-bonus.ru">ставки 1xbet РЅР° айфон</a> и прощайте.

271 Shermanvut Shermanvut | E-mail | 2. prosince 2018 v 5:52 | Reagovat

You are probably wondering how can mature domestic divert a man?! We keep something to reveal you! The http://www.maturesex.mobi/innocent/ is all here that - filled with tons of ripe porn scenes ready to retort your desire.

272 Markkit Markkit | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 14:32 | Reagovat

Час назад разглядывал материалы интернет, и вдруг к своему удивлению увидел замечательный ресурс. Вот гляньте: <a href=http://antivulkan.ru>в казино как выиграть в вулкан</a> . Для нас вышеуказанный веб-сайт показался весьма важным. Всего хорошего!

273 Jamesbuiff Jamesbuiff | E-mail | 3. prosince 2018 v 15:10 | Reagovat

Hi, go to http://xzvswwcvrc.com

274 Mihailwen Mihailwen | E-mail | Web | 5. prosince 2018 v 17:09 | Reagovat

<a href=http://elleshop24.com/botox-active-expert>botox active expert ціна</a> маска для обличчя офіційний сайт
зі шкільної програми які варто перечитати ш-плед своїми руками осінній ш-плед своїми руками за 30 хвилин осіннє листя що робити восени 25 розваг для

275 NathanZep NathanZep | E-mail | Web | 5. prosince 2018 v 21:43 | Reagovat

Jason and Autumn have their first experience in the swing house
<a href=https://bigtitsporntrends.com/to/380633-aubrey_sinclairs_twat_riding_joe_bonez>Aubrey Sinclairs twat riding Joe Bonez</a>
Petite Brunette Swallows Cum
Linda Euro Milf Fucked Inside The Store
<a href=https://bigtitsporntrends.com/to/235438-busty_blonde_takes_tits_fuck_in_cab>Busty blonde takes tits fuck in cab</a>
Pre party surprise by Sapphic Erotica sensual erotic lesbian porn with Sylvia Lauren and Bunny Babe
Cute Girls Pissing Fun
Big boobs amateur girlfriend gets anal sex

276 JamesSak JamesSak | E-mail | Web | 6. prosince 2018 v 23:31 | Reagovat

Lelu Love Wants To Ride A Creampie Out Of You
<a href=https://brunetteporntrends.com/mov/309841/blonde-mature-teacher-loves-toying-all-holes/>Blonde Mature Teacher Loves Toying All Holes</a>
Slutty chick goes for gang bang marathon
Shapely teen plays with pussy
Grandpa blowjob young girl Dirk has found himself a fresh gf but as
<a href=https://brunetteporntrends.com/mov/252422/sexy-chick-sadie-pop-loves-to-fuck-hard-meaty-dick/>Sexy chick Sadie Pop loves to fuck hard meaty dick</a>
Hot schoolgirl with pigtails fuck in the study room
Hardcore Anal Fuck

277 SvetlanaMos SvetlanaMos | E-mail | Web | 7. prosince 2018 v 2:28 | Reagovat

Займ онлайн в серове  - http://onezaym.ru

https://yandex.ru/collections/card/5c05280f24e06c006048cc6f/  

LkhTrfevhY

278 Carlosprame Carlosprame | E-mail | 7. prosince 2018 v 4:35 | Reagovat

Excellent pictures  <a href="http://fullmovienow.com/walking-dead-final-season-418.html">walking dead final season</a>

279 oldfolderslove oldfolderslove | E-mail | 12. prosince 2018 v 5:57 | Reagovat

Доброго времени суток.
Свеженький мануальчик в пдф формате ждёт вашего прочтения.
https://yadi.sk/d/QsvnDsFO7XV2VQ
Жду ваших комментариев в этой теме.

280 AllaGlotova AllaGlotova | E-mail | Neděle v 21:38 | Reagovat

http://haux.ru/articles-stati/dogovor-ipoteki-so-sberbankom/sdelka-kupli-prodazhi-kvartiryi-podrobno-s-razyasneniyami.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama