Duben 2013


30 dní anime

30. dubna 2013 v 18:27 | Erbanka |  Anime manga
Objevila jsem to u Ai, a přišlo mi to jako super nápad..kdo neví o co se jedná: Jedná se o to, že každý den z těch třiceti, vám vlastně představím jednu věc z anime z mého pohledu..

Den 01: Anime, co mělo divný děj
Den 02: Oblíbený opening
Den 03: Postavy, co tvoří dobrý pár
Den 04: Oblíbená postava
Den 05: Oblíbené anime
Den 06: Neoblíbená postava
Den 07: Neoblíbené anime
Den 08: Anime láska
Den 09: První anime
Den 10: Oblíbený ending
Den 11: Oblíbený blog/web o anime
Den 12: Oblíbený žánr
Den 13: Neoblíbený pár
Den 14: První anime láska
Den 15: Nejsmutnější anime scéna
Den 16: Oblíbené yaoi/yuri
Den 17: Nejhorší anime scéna
Den 18: Nejlepší anime, které jsi viděl/a
Den 19: Nejhorší anime, které si viděl/a
Den 20: Nejlepší anime hra
Den 21: Anime, které jsi viděl/a naposledy
Den 22: Nejlepší scéna
Den 23: Nejhloupější anime postava
Den 24: Scéna, která tě nejvíc pobavila
Den 25: Nejlepší cosplay
Den 26: Nejlepší autor anime
Den 27: Nejlepší anime povídka
Den 28: Nejlepší démon
Den 29: Nejlepší schopnosti z anime
Den 30: Jak jsi začal/a s anime

Tak uvidíme, začneme dneska v 19:00 ^^

New Anime - Air

29. dubna 2013 v 7:36 | Erbanka |  Anime manga
Ani nevím jak se to stalo, ale včera jsem se nějak zpátky dostala k anime Air. Koukala jsem na něj už předtím, a přišlo mi to jako hrozná hovadina. Ale včera jsem vážně zhltala 4 díly..je to boží anime^^

Název: Air (Vzduch)
Žánry: Drama, Komedie, Animovaný, ze života, magie
Hodnocení na CSFD: 73%
Z roku: 2005

Děj:
Někde nahoře and mraky léta dívka, s křídly, je svobodné přesto velice trpí. Do zabadlé vesničky přichází poutník Kunisaki Jukito, který se živí tím, že dětem okazuje představení se svými loutkami. Zde v téhle vesnice se setkává s několika záhadnými dívkami, možná si dokážou všichni společně onu legendu vyslechnout celou.

Plus oproti jiným anime:
Air..je anime, která k vám z nebes natáhne ruku, a vy se jí chytíte, procestujete vše..podíváte se na svět jinýma očima z nebeským výšin..ucítíte vítr ve vlasech a svobodu..a právě to je jeho plus...My Second amv - Mirai Nikki - Just a dream

28. dubna 2013 v 18:19 | Erbanka |  Anime manga
Lidi, zamilovala jsem se do tvorby amv..je to asi tim jak jde teď obře počítač, protože předtím se mi to pořád sekalo a tak podobně. Dnes jsem udělala amv z Mirai Nikki..trvalo mi to asi 8 hodin, ale výsledek podle mě stojí za to..doufám, že se vám bdue líbit^^My mixed Mind 1. Část

26. dubna 2013 v 19:38 | Erbanka |  Moje literární tvorba
Tak a je to tady, jsem tu s první částí nových povídek..Doufám,že se vám budou líbit^^

Popravdě jsem se nikdy nepovažoval za romantiky, dařilo se mi vyhíbat se tak zvaným vztahům, do kterých byli moje spolužáci zapleteni, už od 6té třídy..někdy i dřív. Nikdy mě nic takového nepřitahovalo, i přesto jsem si zachovával tvář kluka, který je v pohodě. Ale..to jsem ještě netušil..co se stane v ten den..v ten den, který mi změnil život.
Bylo krásné ráno, slunce svítilo, mraky ho jen trochu zakrývali na to, že byl květen bylo až nezvyklé teplo. Vstal jsem z postele jako vždy jsem to měl na knop.
"Yochiru..co tam zase děláš? Už je osm"
"Já vim..mami já vim..snažim se." Křičel jsem z horního patra, na mojí mamku, která jako vždy připravovala svačinu mojí sestře.
Před zrcadlem jsem se na sebe jen tak rychle podíval, prohrábnul si své hnědé rovné vlasy..možná jsem jim tou "úpravou" dal ještě větší pecku, ale nybl čas do řešit. Vletěl jsem dolů, div jsem nespadl se schodů.
"Yochi budeš snad jíst ne?!" Zeptala se mě mamka, mezitím co jsem bojoval s tkaničkami u bot, ani jsem ji moc nevnímal.
"Nene.." Řekl jsem..
"Ale Yochi.."
"Musim mami měj se."
Zařval jsem a zabouchl dveře. Vyběhl jsem ven, a běžel jsem do školy.
"Ale no tak..," pozvdechl jsem si, když jsem se podíval na svoje hodinky "Proč zase já..dopr"
Mezitím co jsem byl tak zabraný do hodinek, přestal jsem vlastně vnímat to, že běžím..a to se..stát nemělo. Běžel jsem a najednou jsem do něčeho narazil. Se zavřanýma očima jsem dopadl na zem, vedle men se válela moje taška, kterou jsem upustil.
"D-Dávej si pozor na cestu ty debile!" Slyšel jsem dívčím hlasem, takovým jemným, který se krásně nesl jako hudba, zněl dosti vážně, tak jaksi plaše a sebevědomě.
Pootevřel jsem oči. Viděl jsem jen něčí nohy, postupně jsem zvedal hlavu nahoru. Zahlédl jsem Hnědovlasou dívkou s culíkem a těma nejkrásnějšíma modrýma očima jaké jsem kdy viděl, červenala se a mračila se. Svým pohledem sjela k tomu mému..ani jsem se nenadál, a už mě přetáhla taškou po hlavě
"K-Kam mi to koukáš ty úchyle!" Zařvala přes celou obec, a ruce instiktivně stáhla ke svojí sukni.
Najendou mi došlo co si o mě asi myslí, a trochu jsem se zarazil.
"C-Co ne...asi si si to čpatně vysvětlila." Říkal jsem a nesouhlasně kroutil hlavou. Vzápětí mi přišla druhá rána taškou, tentokrát z druhé strany.
"Ř-řekla jsem ať držíš tlamu, tak buď zticha, dobře vim co máš v úmyslu."
Pokoušel jsem se vstát a zapomenout na to co se stalo. Jak jsem vstal, najendou jsem se do ní zadíval, celá se červenala měla zamračené oči a pusu trochu pootevřenou, vypadala jako silná diktátorka s roztomilým a miloučkým jádrem uvnitř.
"N-nečum na mě sakra.." Křikla a zavřela oči, užuž se napřahovala, že mi dá další ránu, ale chytil jsem její ruku. Uklidnila se pozvedla oči, když si všimnula že ji držím, opět zrudla a zamračila se.
"C-Co na mě šaháš." Řekla a přidělila mi jeden kopanec do břicha. Bolestí jsem vytřeštil oči, ale někde hluboka jsem věděl, že to tak nemyslí. Ležel jsem na zemi, když jsem oči otevřel, už jsem jenom viděl jak naštvaná odchází směrem ke škole...p-počkat ke škole..ona chodí k nám do školy?!
Přišel jsem před vstupní dveře do školy, jako vždy tu bylo plno mých spolužáku, kteří na mě už z dálky mávali a pokřikovali.
"Yochi..dělej pojď za náma.."
"Oh..co? Jo jasně.." odpověděl jsem a oplatil jim úsměv, přiběhl jsem k nim. Můj kamarád Sataki obět započal to jeho oblíbené téma
"Tak pánová jsme na střední tak co vy a láska..co..co?" Nemyslel tím co myslejí holky, to že někoho milujete a že pro něj obětujete cokoliv, ale to kolikrát jste se už s někým políbili, pomuchalovali nebo kolikrát došlo na něco víc asi všichni víte co myslím.
Ale najednou to nebylo jako obvkle, jakmile jsem slyšel jeho otázku, tak se mi v mysli vybavil obraz té holky co jsem dneska potkal na cestě.
"Ale..ale Yochi nějak si nám zrdnul.." Začal kamarád.
"C-co..?" opakoval jsem a rudnul ještě víc..
"Že by se něco přihodilo?"
"Povídej..přeháněj.."
"C-Co?"
"Tak co už k tomu došlo."
"SAKRA K NIČEMU NIKDY NEDOŠLO!!!!" Zařval jsem tak, že se rozléhalo po celém dvoře, všichni studenti se na mě otočili,a koukali na mě jako kdyby nevím co.
"Můžete držet tlamy..o nic nejde.." Řekl jsem a odešel. Spolužáci za mnou ješě cosi pokřikovali, ale toho jsem si nevšímal stejně tak jako toho, že všechny studentky začali drbat o tom, co jsem asi měl na mysli a tak podobně..
Přišel jsemd o třídy, pohodil tašku jen tak ledabyle na lavici. A opřel se o zeď, zadíval jsem se z okna, a přemýšlel jsem o ní..o té co jsem dneska viděl na cestě do školy..proč...když mi at holka nadávala a urážela tak proč na ní nemůžu přestat myslet..co se to se mnou sakra děje.
"Zasnil--ses?" Zeptal se kamarád..nečekla jsem to
"Ty- ty ..zbláznil ses mě takhle děsit příště přiď nějak nápadnějc!" Zakřičel jsem na něj. Najednou zazvonilo, a jak už to v Japonsku býva učitelka přišla přesně. Všichni jsme si stoupli po celé třídě se ozývali zvuky vrzajících židlí.
"Třída posaďte se." Řekla učitelka a místo obvyhklého oznámení jaká hodina právě je a tak podobně začala jinak "Dnes bych vám ráda představila vaši novou spolužačku, přestoupil ze školy v Osace..tak to tady moc nezná.." Poté se podívali ke dveřím a řekla "pojď sem.."
Nemohl jsem věřit vlastním očím, do třídy přišla ta dívka ze dneška ráno. Její vlasy plápolali za její hlavou, její oči se leskli a směřovali do země.
"Představ se.." Řekal učitelka
"Jmenuji se Moka Teikoko.." Řekla a začervenala se, zase se tak roztomile mračila "Je mi 15..pocházim z Japonska z Osaky..proto je pro mě Tokyo trochu novinkou, ale doufam, že si brzo zvyknu." Řekla a zadívala se mým směrem. Potom zrudla ještě víc, zamračila se a pohled sklopila do země..
"Výborně děkujeme Moko, tak si vyber kam si sedneš..nebo chceš abych vybrala já?"
"No vlastně.."
"Tak si sedni.."
"Ráda bych si vybrala sama, když už jste mi to nabídla" Řekla a podívala se dosti cílevědomě k učitelce. Nikdy bych tomu nevěřil kam si sedne. Šla třídou její kroky se rozléhaly celou třídou, hlavu měla sklopenou do země, v ruce svírala tašku. Došla ke mě. Podívala se mi zhluboka do očí, a začervenala se..opět se na mě zamračila..
"Ty.." řekla..PLESK ozvalo se celu třídou, ta holka mi vlepila takovou facku jakou jsem ještě nedostal. začala po mě ukazovat prstem a křičet "Ty..ty..si ten úchyl ze dneška..já..sedám si vedle tebe abych ti to všechno pořádně voplatilo.
Odšoupla židli a rázně si sedla. Svůj zrudlý pohled obrátila k učitelce, která ještě stále zůstala v údivu. Držel jsem se za tvář, kam mě Moka praštila.., u jiné holky by mě to naštvalo, ale tohle bylo jiné..tohle byl začátek něčeho nového..

To be continued

!Exkurze do Terezína!

25. dubna 2013 v 20:14 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
ŠKOLNÍ EXKURZE DO TEREZÍNA!
KLIK NA "CELÝ ČLÁNEK"
↓↓↓

Školnní Exkurze - Terezín (HELP ME!)

25. dubna 2013 v 6:54 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Bože..bože.., že já do toho šla. Naše škole totiž spolupracuje se svazem českých bojovníků za svobodu a oni nám nabýdli zájezd do Terezíne. Pro informaci, Terezín nebyl koncetrační tábor, ale taková přestupná stanice, kde si vás chvílku nechali a potom vás odvezli třeba do osvětimi nebo na podobně "krásná" místa. Dlouho jsem se rozmejšlela jestli pojedu, když se mě máma ptala na ostro, jeslti váně chci jet, řekla jsem že jo..protože jsem tak nějak nevnímala. No a teď tady píšu tenhle článek a to za 1 hodinu odjíždíme!!! Proboha pomoc, co mě tam bude čekat jsem úplně na nervy, modlím se, že to nebude tak hrozný jak si to představuju, kdyby něco beru foťák..takže vám když tak vyfotím krásy onoho Terezína..Pomoc!!


New Romantic Story: My mixed Mind

23. dubna 2013 v 18:25 | Erbanka |  Moje literární tvorba
Ahoj..tak jsem tady abych vám představila nový soubor romantických povídek, po RSSOHu tady máme My mixed Mind..zkrátila bych to nějak jako "eMka" doufám, že každému dojde proč..Obálka je zde:

Tentokrát jsem dost upustila od tématu malé nevinné černovlasé dívenky, která se pomalu bojí dotknout svého milovaného, ale vystřídala jsem ji za typickou Tsundere..kdo nesleduje anime neví o co se jedná..Tsundere je dívka, která je zamilovaná do určitého chlapce, ale bojí si to sama sobě přiznat, čili uvnitř ní se odehrává souboj těch dvou jejích osob, té zamilované a jemnější a té naštvané, která se tváří ledově. Ve skuetčnosti Tsundere působí jako chladné, odměřené a kruté, ale jsou to velice citlivá stvoření. Sami uvidíte co z těchto nových povídek nakonec vznikne..a já to uvidím taky :D

Zpátky ve starém

23. dubna 2013 v 13:55 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Narovinu..tamten layout se mi nelíbil, a mám takový pocit že ani vám.., ale i kdyby ano jde o to abych byla sše svým layoutem spokojená já..proto se vravcím k té staré variantě.., už jsems i na ni prostě zvykla a nechce se mi měnit, možná tak za týden na tom budu trochu víc dělat, a udělám si nějaký hezčí s Kisem.., ale momentálně jsem spokojená s tímhle