Červenec 2012

Hey soul sister anime

31. července 2012 v 21:59 | Erbanka |  Anime manga
Ahoj, tak dneska vás opjet budu prudit s anime a mangou. Tentokrát jsem na netu narazila na naprosto úžasnou písničku. Jmenuje se: "Hey soul sister" slyšela jsem jí když jse přespávala u kamarádky, tak jsme zapnuly óčka a tam se ozvala tahle písnička, už někdy předtím jsem jí slyšela ale teď se mi připoměla. Jakmile se mit ak neskutečně zalíbila, a mým uchem se mi zavrtala, až na mozek. Samozřejmě mám dobrý zvyk, všechny písničky hledat v podobě anime videa, a tady je můj nový objev...:)

↑↑↑
Nemám sice ponětí co je to za anime (:D) ale to video zbožňuju^^

Genialita je jen pojmem?

30. července 2012 v 19:22 | Erbanka |  Téma týdne
Genialita? Co to vlastně je? Já bych genialitu definovala tak nějak jako, stav mysli a IQ. Samozřejmě většina z nás by asi chtěla být geniální, teda hlavně ti co z toho mají alespoň trošičku rozum :) Jenomže genialita, jako každá věc má své klady i zápory.

KLADY:

Samozřejmě musí to být úžasné být geniální, a i zajímavé. Já sama si to představit neumím, protože geniální rozhodně nejsem (alespoň ne tak geniální, jako je genialita) Geniální lidé musí svět vidět úplně jinak než ostatní, všichnina svět nahlížejí jinak, ale takový dejme tomu "génius" Vidí vše naprosto jinak jak my obyčejní. Možná si to sám ani neuvědomuje, že je geniální, myslí si, že tak jak přemýšlí je úplně obyčejné a všechny možná považuju za stejné. Proč píšu "možná" ? Protože to nevím. A geniální člověk mi to asi nezodpoví, protože nikoho takového neznám.....

ZÁPORY:

....Ale, protože to všechno vidí jinak jak např: JÁ nebo VY. A ještě ke všemu to berou, jako že mi jsme stejní, tak se s nimi nechce nikdo bavit. Nikdo jim nerozumí, nechápe jejich pocity ani myšlenky proto je téměř zbytečné snažit se, se s nimi spřátelit. I kdybych se o to pokoušela, zřejmě by mi to nevyšlo, protože bych nechápala co se mnou ten člověk projednává.

...DALŠÍ ALE

Samozřejmě nějaké "génii" spousta lidí ocení až po delší době, a nejspíše i po jejich životě. Ono je to pak i celekm k ničem, vlastně se ani nedozvíte jestli vás považovali za někoho víc, nedozvíte se jestli vás nakonec ocenili, a pochopili vaši duši. Možná po nějaké době budu geniální dokonce i já (asi těžko :D))

A nebo TY :)

Genialita
(A kdo tohle pochopí ↑ musí být vážně geniální ;) )


Omluva (zase :D)

30. července 2012 v 11:12 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Ahoj, sorry že jsem včera nenapsala článek, ale šla jsem na přespávačku ke kámošce (teď ještě píšu z jejího notebooku :) Nějak jsem to všechno nestíhala, ale dneska něco určitě napíšu! Bylo pro mně docela i těžké blog znovu rozjed protože, jsem prostě pořád přemýšlela jestli to chci udělat, ale teď když už je to za mnou tak jsem za to jedibně vděčná, a už dlouho dobu blog určitě neopustím :)

I love my computer

Oznámení :)

28. července 2012 v 22:39 | Erbanka |  Noviny

JSEM ZPĚT^^

Ahoj, ať se vám to líbí nebo ne, zase spouštím blog :)) Potom co jsem si pořádně odpočinula,
jsem zase zpět plná energie a nápadů, proto vše bude opět při starém. Nic se nemění ani nepřidává, blog bude fungovat opět stejně jako fungoval před pozastavením. Jinak co je nového? U bebe na blogu jsem postoupila do finálního kola Forografické soutěže, téma je vyfotit "pohyb" to bude trošku problém, ale co bych nezvládla (ironie :'D) Jinak dnešní vedro mi přišlo k zbláznění! Včera a předvčírem jsme byli na koupališti, ale dneska to bylo k nevydržení, díky bohu že zítra má pršet, teda alespoň doufám.... :) Jo a mám pro vás ještě jednu novinku, mám v plánu začít psát novou knihu, tentokrát detektivku název je Vražda u otevřeného okna Ještě nemám úplně vymyšlený děj, ale až to trošku propracuji, tak to bude stát za to ;) (doufám) Zítra zase ahoj^^

JEŠTĚ JEDNOU VELKÉ PARDON PRO:

Honey-clover-world.blog.cz
bebesusenkyblog.blog.cz
my-world-my-life.blog.cz

POZASTAVENÍ

20. července 2012 v 13:47 | Erbanka |  Noviny

INFORMACE PRO VŠECHNY AFFS A NÁVŠTĚVNÍKY BLOGU!


Do konce července (minmálně) blog pozastavuji. Všechny AFFS jsou stejně na dovolené, a mimo to bych si taky chtěla trošku odpočinout a ne pořád řešit co napsat na blog! Možná občas něco připíšu! Všem AFFS se omlouvám, ale asi nebudu stíhat obíhat vaše blogy! Zatím se mějte krásně
Erbanka :)

Důvody pozastevení - O prázdninách by si měl člověk odpočinout, já samozřejmě odpočívám, ale odedneška mi není zrovna nejlépe, takže jsem se rozhodla blog zkrátka a jednoduše pozastavit..

SONF - Ehm, ani jedna ze soutěžící mi neposlala fotku do finálního kola, takže SONF asi nebudeme řešit, prostě co bylo bylo...;)

AFFS- Občas okomentuji vaše blogy, ale už to nebude tak pravidelné prosím nemažte si me, a stejně tak to platí i pro ty co mě mají v oblíbených blozích :)

Návštěvníci - Pro normální návštěvníky zkrátka platí pozastavení článků, už jich nebude tolik, alespoň dokonce července ;)

Články - Články? Nevím no tak alespoň každý 3tí den by mohla něco přibýt, ale nic neslibuji ;)

Objednávky - POZASTAVENO! Objednávky nebudu moci plnit, proto se omlouvám i všem, kterým jse měla něco vyrobit! Rozhovory zůstávají i nadále uzavřené.

Komentáře: S největšípravděpodobností na ně nebudu moci reagovat ;)

A to je tak asi vše co jsem vám chtěla sdělit, tak prozatím ahoj...

Your's Erbanka :)


Dnešní výlet ♥ :)

18. července 2012 v 20:44 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Ahoj všichni :) Protože tento týden má mamka i babička dovolenou v práci, tak jsme si zase vyrazili na výlet. Tentokrát naše kroky nesměřovali do centra Prahy, ale na Petřín. Odpoledne tedy přijela babička z Dejvic. Samozřejmě jsem sina sebe musela vzít ty nový hadry. Takže jsem ozbrojená žlutýma džínama, converskama a wayfarerkama vyrazila i s babičkou, mamkou a bráchou. Nejdřív jsme došli na tramvajovou zastávku, kupodivu jsme ani nijak dlouho nečakali, a tramvaj nám hned přijela. Nastoupili jsme, nevím proč, ale poslední dobou mi přijde jak když všichni tramvajáři jsou muslimové, protože pořád jezdí tak děsivě rychle jak kdyby nás chtěli zabít, a naopak když je zatáčka táhnou tu tramvaj jak smrad. Po 5ti stanicích jsme přestoupili na jinou tramvaj, taky jsme nečekali moc dlouho asi tak 1 minutku ani ne ;) Nastoupili jsme do tramvaje, ujeli další takové 4 stanice. Konečně jsme vystoupili. Naše kroky vedli rovnou na tak zvanou "Petřínskou lanovku" není, to ale lanovla. Je to vlastně taková jakoby tramvaj co jede do kopce. Když jsme stáli ve frontě přemýšlela jsem jestli bych se ještě neměla rozeběhnout a vypadnout než do toho nastoupíme, ale tak dobře nastoupila jsem do toho. Hodně dlouho se to vlbec nerozjíždělo, cítila jsem se strašně stísněně, a přiznám se měla jsem z té "kopeční" jízdy docela i hrůzu. Uklidňovala jsem se, ale focením. Měla jsem s sebou foťák a spousty jsem toho vyfotila, v průběhu článku fotky uvidíte ;) Jako první jsem si vyfotila, řídící kabinu, protože jsem jí stala (a to doslala) přímo za pr*elí ;)

Pro ty co nečtou moje články, ale jenom koukají na fotky, tak tohle je ta řídící kabina ;)

No, a jak jsem byla tak nervózní. A nevěděla jsem co se to děje, jestli teda pojede nebo nejdem nebo tak, tak jsem si ještě vyfotila schody. Ta fotka je vážně "luxusní" :D

No docela jako, že dobrá fotka :) Ale jasně byla jsem nervózní, tak je taková trochu "nefotografická"

Když, už jsme vyjeli, chvilku to se mnou kejvalo, ale pak už to bylo v pohodě, mimoto ze zaadu tý kabiny je absolutně boží výhled na Prahu. Ano jsem Pražačka, ale tohleto bylo vážně něco...:O♥

Že je to boží...:) ♥ Nechci tu fotku nijak vychvalovat, ale takovejhle výhled se vám jen tak nenaskytne.

Netrvalo to dlouho a jízda lanovkou skončila ;) Vystoupili jsme a šli dolů po takovém jakoby kopečku. Ale úplně nejdřív když jsme vyšli tak před náma byla krásná zahrada, a páč jsem celkem úchylná na focení kytek hned jse si musela vyblejsknout růži :)

Ach...kdyby tak šlo aby jste mohli z fotky cejtit vůni :))* Ta růže voněla vážně úžasně, a to že já jejich vůni moc nemusím tohle stálo za to ;)

Když jsme prošli všema těma možnejma zahradama, tak jsme se dostávali blíž a blíž Petřínské Rozhledně. Ale, i když jsme ještě nebyli přímo u ní tak už jsme užuž viděli její špičku za stromama, proto jsem toho musela využít, a...další snímek byl na světě ;)

Docela dobrá fotka, šlo mi jen o to vyfotit špičku rozhledny, takže úkol splněn ;)

Pokračovali jsme dál a dál. Ani jsme se nenadáli a už jsme stáli pod rozhlednou, a to přímo a doslova tato fotka je dokonce i důkaz ;)

Myslím, že jinak než "POD ROZHLEDNOU" to nazvat ani nejde.

Poto jsme samozřejmě zamířili do vyhlášeného zrcadlového bludiště, fotila jsem tam, ale všechny fotky jsou buď rozmazané nebo něco podobného, takže je sem dát nemůžu. Potom co jsme si to na Petříně řádne užili, jsme vyrazili dolů z kopečka přímo do prahy k hradu. Jak jsme tak šli byli tam takové jakoby "skály" tak jsem samozřejmě musela fotit, ale jen samozné skály nevypadali nejlépe, tak jsem k nim přivařila svého bráchu, a fuala, docela to i šlo ;)..

Brácha je fotogenickejt tekže díky bohu za to, a já celkem pěkně fotím, takže tahle fotka by docela i šla ;) (jak už jsem napsala nahoře)

Jak jsme tak sešli ten kopečeke, konečně jsme se ocitly v centru prahy, kousíček od hradu, byla tam taková jakoby...no brána, nevím přesně co ani kde to bylo, ale bylo to fakt pěkný, proto jsem se neubránila tomu vyfotit to ;)

Ty sošky a všechno tak zakudrnacený i ta barva, no typický češi :D

Samozřejmě, potom sjme vyrazili k hradu, bylo asi tak okolo 16:50 takže se měli střídat stráže, nemohla jsem se toho dočkat, ale tak jsem si ještě šla k takové vyhlídce kde jsem vyfotila další výhled na Prahu ;)

hm, hm, hm praha je vážně krásná :))

MOMENTÁLNĚ MUSÍM NA POČÍTAČ PUSTIT BRÁCHU, TAKŽE ZBYTEK FOTEK JSEM DÁM AŽ ZÍTRA ;) ZATÍM SE MĚJTE :))


Optimismus v dnešní době? - Are you fucking kidding me?!

17. července 2012 v 12:47 | Erbanka |  Téma týdne
Ha,ha,ha,ha tak tohle téma mě vážně rozesmálo. Ne, ale teď doopravdy existuje vůbec v dnešní době optimismus? V této době? Kdy je všechno špinavé, zničené a na porkaji zhroucení. Upřímně já optimistka rozhodně nejsem, někdy bych se o to i ráda pokusila, ale pros tě to nejde. Ano moje kamarádky mě považují za optimistku, jen proto, že jsem vysmáta, směju se každé hlouposti, ale možná to je právě to proč optimistkou nejsem. Jen se zkrývám za tu svou vysmátou stránku, abych vůbec měla nějaké kamarád. Kdybych všem říkala co si doopravdy myslím, což jsou moje šedivé bílé a černé názory, místo toho abych se zeleně, žlutě, a růžově smála, tak to by asi nešlo... Problém je v tom, že člověk si po čas svého života vytvoří jakousi nálepkou kterou ho každou označuje. Schválne jsem se zkusila zeptat mých kamarádek jakou by mi dali nálepku nebo daly nálepky, tady jsou výsledky:

Podle kamarádyk číslo 1: veselá zabávná :D
Podle kamarádyk číslo 2: Dokážeš pomoc, inteligentní, šílená, spisovatelská =)

Všimli jste si, že u obou mých kamarádek jsem nějakým způsobem šílená nebo bláznivá? Proto se nemůžu z téhle veselé a vždy úsměvavé holky změnit v pokryteckou, nudnou, skeptickou atd... prostě to nejde! Myslím, že tak to mají snad všichni. Vytvoří si nějakou nálepku, tkeré by se potom rádi zbavili, ale už je to prostě těžké. Já se to o sobě nebojím otovřeně říct, nejsem ani PESIMISTA ani OPTIMISTA jsem:

REALISTA!


Což je v dnešní době, spíše k tomu pesimismu. Ale tak si to rozebereme. Vezmeme si třeba takovou českou republiku. Kdo by na ní dokázal nahlížet optimisticky. Politika je definitivně v pr*eli, stát je zadluženej a rozkradenej! A to na to mám koukat optimisticka. No pardon, ale to vážně nejde. Stejně tak je to i s celou Evropou, a pomalu i s celým světem. Podívejte se na takový Egypt: Co se tam vlastně děje? Celá zeme je absolutně v háji, lidé umírají hlady a ničí svoje kulturní památky...přestává do dávat smysl. Ukažte mi prosím alespoň na jednoho člověka, který toto vidí z optimistického hlediska!

Proto na téma: Optimismus v dešní době, prostě říkám: Are you fucking kidding me?!

Are you fucking kidding me?!

Realist


16.7.2012 - Nákupy

16. července 2012 v 20:57 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Ahoj :) Tak dneska jsme byli zase v centru Prahy. Protože mamka i babička mají dovču tak jsme někam vyrazili. Vyrazili jsme si tedy do centra. Jeli jsme tramvají až dolů do Prahy, a potom několika uličkami a podchody jsme došli až k jedné takové zmrzlinárně. Dali jsme si tak poháry, já jsem si dala: Jahodový se se zrzlinou polevou (čokoládovou) a čokoládovým posipem. Vypadalo to náramně dobře, ale chuťnebyla úplně taková jak jsem si představovala. Tak jsem tedy pohár dala bráchovi a šla jsem si koupit kopečkovou zmrzlinu. Ta byla daleko lepší 2 kopečky. Jeden vanilkovy, a druhý stračatelový (nevím jak se to píše^^") Když jsme tak šli po náměstí, tak jsem zahlédla obchod NewYorker. Kamarádky o ěnm pořád básní, tak jsem se tam šla taky podívat a byla jsem nadmíru spokojená. Ještě předtím jsme byli taky v jednom obchodě, a tak jsem si vybrala, boží boty. Ale dost slov tady jsou fotky :)...

Botky, naprosto luxusní :) Vypadají jako Conversky, ale není to tak, navíc byli ve slevě. Plus naprosto perfektní barvy a boží typ, tak proč je nebrat? :)
Materiál: ???
Koupila jsem v: ???
Cena: 135.00 Kč

Tak tohle je stělesněnej sen. Spolužačky nelhali, v NewYorkeru mají vážně super věci. A tyhle džíny: BOŽÍ DAR :))*. Barva úplně dokonalá navíc jsou upnuté, super :)
Materiál: ???
Koupila jsem v: NewYorker
Cena: 250.00 Kč

A protože to k sobě všechno perfektně ladilo, tak jsem to hned musela vyzkoušet :) Tady to je ;)
Myslím, že mi to docela sluší ne?! :)

Prozatím se mějte. Zase zejtra :) Čau...

Každý má svůj sen....

15. července 2012 v 21:11 | Erbanka |  Téma týdne
Hm, hm, hm tohle je vážně zájimavé téma. Vlastně za svůj život, což je za 13 let, jsem měla několik snů. Všechny moje sny, se postupem času měnili. Bylo to asi i tím jak se měnila moje mysl. A tady bych to docela ráda rozebrala.

1. sen života Erbančina - Můj první sen. No, když jsem už tak začínala pomalu,a le jistě vnímat život, a byla jsem "velká holka" tak udeřil můj první sen, a kdy že se to stalo? Vlastně se to stalo 7dmího roku mého života. Nastoupila jsem do školy, kde jsem si konečně začala připadat pořádně, přece už jsem byla ve škole, tak co víc si přát? Ale pak se tady objevilo to slovo "přát" došlo mi, že si něco přát musím. A konečně mě to trklo, "povolání, život, sny, sen já...já... CHCI BÝT FILMOOVU HVĚZDOU!" Asi jste čekali, po takové dlouhé předehře něco trochu, eh eh...jak to říct, smysluplnéhom, ale ano můj první sen byl stát se filmovou hvězdou. Rodiče i spolužácí to tak jakože brali, ale já jsem to brala nadmíru vážně, jenomže potom jse pochopila, že je to vlastně pěkně velká hloupost...

2. Sen života Erbančina - Můj druhý sen, se udál okolozačátku 3. třídy, to jsem začínala už myslet trošičku na úrovni (a také napsala svojí druhou básničku - ale v tu chvíli to pro mě nic neznamenelo) ve škole se konala, pěvecká soutěž, samozřejmě jsem se přihlásila a ze všech z prvního stupně jsem skončila 4. proto jsem se chtěla stát zpěvačkou, ale potom to taky tak nějak vyprchalo.

3. sen života Erbančina - Mým třetím snem, bylo něco dosti zvlášního, ale vydrželo mi to až do čtvrté třídy. Začala jsem hrát hodně takové ty servírkovské hry, a proto jsem se chtěla stá, servírkou, pamatuji si,ž e jsme jednou ve škole psali do sešitů co by jsme chtěli být a já jsem napsala: Chtěla bych být servírkou. A pracovat v pěti hvězdičkové restauraci v paříži, abych uživila svojí rodinu. Taky jsem k tomu namalovala obrázek sebe, jak ensu tác k nějakému chlapovi za stolem, a nad ním byli vytrýny za nejlepší servírku. Pak jsem, ale pochopila, že servírka není úplně nejlepší práce.

4. Sen života Erbančina - To už jsem byla pevně rozhodnutá, bylo to asi v půlce třetí třídy, dostali jsme za úkol napsat básničku, a tak jsem ji tedy napsala, byla to moej druhá báseň, co jsem kdy složila, jmenovala se "Zimní král". Učitelkamě za ni strašně pochválila, ale i můj taťka a mamka, proto jsem byla strašně nadčená. A asi mě to v tu chvíli trklo: "NARODILA JSEM SE ABYCH PSALA."

A to je vlastně můj nevětší sen. V páté třídě, jsem napsala svou rpvní knížku, alemezitím i spousty povídek a jiných básniček, prostě vím to chci být spisovatelkou, ale ne tak leda jakou. Mým senm je vydat svou knihu už okolo 13 let, chtěla bych být známá, jako nejmladší spisovatelka na světě, ale samozřejmě mám vícero snů, ale jsou to taková moje zadní vrátka, pokud mi neevyjde ta spisovatelka (což doufám, že se nestane)

1. Zpěvačka
2. Herečka na divadle
3. Herečka ve filmech
4. Kuchařka
6. Fotografka
7. Malířka
8. Novinářka

ALE ROZHODNĚ NIKDY NIKDY NIKDY, NECHCI BÝT DOKTORKOU! Všechny moje kamarádky, chtěli být doktorkou, ale já prostě ne! NIKDY!

Můj sen

Banánový pohár se zmrzlinou - Recept

14. července 2012 v 21:51 | Erbanka |  Recepty
Takže, dnes vám přináším další recept, pokud ste milovníky banánů budete určitě příjmeně překvapeni ;)

PŘIPRAVTE SI:
2 banány
4 dl mléka
20 g krystalového cukru
1 žloutek
20 g maizeny
2,5 dl smetany ke šlehání
100 g moučkového cukru
4 porce ovocné zmrzliny
20 g bastrouhané čokolády
20 g mandlových lupínků - nebo meltých mandlí

Postup:

Banány oloupeme, polovinu jednoho banánu nakrájíme na tenká kolečka a zbytek rozmačkáme vidličkou. Ve 3 dl mléka rozmícháme krystalový cukr a dáme vařit. Ve zbylém mléku rozmícháme žloutek, maizenu a rozmačkané banány. Směs vlijeme do vroucího oslazeného mléka a za stálého míchání uvaříme hustý krém, který necháme vychladnout (občas promícháme). Smetanu s moučkovým cukrem vyšleháme na šlehačku a polovinu vmícháme do krému. Připravíme si dva poháry. Na dno každého poháru dáme polovinu porce ovocné zmrzliny, zalijeme ji krémem, na něj poklademe kolečka banánu, přikryjeme zbytkem zmrzliny a šlehačky. Nakonec poháry ozdobíme kolečky banánu, případně také čokoládou a mandlovými lupínky.

Doba přípravy: 25 minut

(RECEPT JE OFICIÁLNÍ Z KNIHY MOUČNÍKY! OD: ZDENKY HORECKÉ A VLADIMÍRA HORECKÉHO!)

Banánový pohár se zmrzlinou

(↑↑ TATO FOTOGRAGIE, NENÍ OFICIÁLNÍ GOTOGRAFIE Z KNIHY!)