Květen 2012

Zítra - Den s Ámosem

31. května 2012 v 22:40 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Ahoj. Teď je už dost pozdě, takže se nemůžu držovat s dlouhým článkem, původně jsem plánovala naskenovat obrázek, a něco k těmu napsat, ale poté jsem zjistila že scaner nefunguje, takže jen tak v rychlosti plány na zítřek. Zítra máme ve škole tzv: "Den s Ámosem" funguje to asi tak, že učitelé nabízí různé aktivity, a vy si z nich sami sestávítě rozvrh. Jsme asi jediná škola co tohleto pořáda, ale co lepší než se učit..;) Já si svůj rozvrh sestavila takhle:

1. Hodinu - Latinu (která byla později zrušena,takže jsem byla donucena ke křížovkám a osmisměrkám
2. Hodinu - Černé a bílé historky (posezení s čajem nad detektivním příběhem - asi vážně s čajem, v hlášení bylo že si máme vzít hrneček na čaj..)
3. Hodinu - Hrátky z Historií (různé kvízy atp...tykající se Dějepisu :))
4. Hodinu - Malování v pohybu (absolutně netuším o čem to bude...:D)
5. Hodinu - Sestřih Videí (aneb prezentace trochu jinak, to bude taková oddechovka)

Jsem teda hodně zvědavá jak to nakonec celé dopadne, prozatím se mějte papa :))Robinson Crusoe - aneb ČT deník = nestíhačka

30. května 2012 v 21:54 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Ááááá, já se nesnášim..!!!.... Ve škole máme zadanou povinou četbu, a měli jsme zadaného Robinsona Crusoe. Doma jsme ho neměli a protože já jsem strašná pohodářka a i dost líná, tak jsem pořád říkala: "Já ho někde najdu, a přečtu, neboj..." Svojí větu jsem zakončovala mávnutím ruky. Jenomže před měsícem měl být přečtený a já s tím začala teprve včera. Jelikož čtu jak divá tak jsem už na 40 str. , ale to nic neni proti mému bratrovi, který to začal číst stejně jako já a je na 107 str., jenomže dnes mu nebylo dobře takže četl celý den. Není to zas tak hrozná kniha jak jsem čekala, ale já tyhlety dobrodružné nemám moc ráda. ČT Deník se budu odevzdávat 8.6.2012. Ještě máme přečist (jakoby za tento měsíc) Andersenovy pohádky,ale ty já už četla ve čtvrté třídě. No mám co dělat, tak se mějte, jdu ještě číst...^^"

¨


Hra - dokončena

30. května 2012 v 7:07 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Včera jsem byla u kamarádky a psaly jsme tedy tu hru. Nevím jestli jsem to zmiňovala v nějakém jiném článku, ale potom co jsme učiteli odprezentovali shruba příběh celé hry, řekl že by tam ještě chtěl dodat konflikt. V tu chvíli jsem měla sto chutí vzít celý ten sešit a rozthat ho na nejmenší kousky. Ale aby se hra hrála musely jsme tam ten konflikt udělat. Jako už to bývá kamarádka vymyslela konflikt a já ho sepsala, v lepších termínech a slovech...:)) Protože jsem včera nebyla na počítačí, jelikož jsem byla drzá na rodiče, tak jsem nemohla napsat článek, ale píší ho rychle teď než budu muset do školy. Dům mám hned vedle školy (al vážně hned, asi 10 kroků) takže chodím hned na otevírání dveří. Viděla jsem, že včera byla návštěvnost 107 lidí, to je pro mě velký úspěch a moc vám děkuji. Prozatím se mějte papa...:))


SONF - Zadání do 2. kola

28. května 2012 v 17:08 | Erbanka
Zadání do 2. kola SONF. Zní "Sladkost" Můžete vyfotit jakoukoliv sladkos: Tabulku čokolády, lízátka, cukrovou vatu, bonbóny, muffiny, donutky. Ale zase nechci aby to byl jenom obyčejný balíček bonbónu, ale aby to bylo také trochu umělecké a nějaké hezky barevné. Ale je to jenom na vás. Termín odevzdání je do 6.6.2012. Všechny svoje fotky a dotazy posílejte na: Ebrancin.blog@centrum.cz
Pokud jste vyfotily dvě fotky a nemůžete se rozhodnout kteoru poslat. Pošlete obě dvě jednu si vyberu. Hodně štěstí, vám přeju...:))

Soutěžící

Bebe - Fotku už odeslala
Thing-of-heart - fotku už odeslala
Elen
Macula - fotku už odeslala
Your-crazy-neighbor - fozku už odeslalaVyhodnocení 1. kola SONF

27. května 2012 v 22:07 | Erbanka
Takže, máme tady vyhodnocení 1. kola SONF. Téma bylo "tráva" Všechny fotky se mi strašně moc líbí, jenomže nějaké přece jen msuí vypadnout, upozorňui, že to bylo hdoně těžké jednu vybrat. Ale nakonec jsem to dala dohromady,t akže tady jsou fotky a nějaké moje hodnocení...;)

Soutěžící: Bebe (bebesusenkyblog.blog.cz)


Popravdě když jsem otevřela e-mail s touto fotkou, byla jsem vážně překvapená. Fotka se mi líbla od prvního poheldu na ní. Je úžasné kvalitní, výborně zaostřená a takové ty dvě stébelka té travy zaseklé v té sedmikrásce jsou úžasné. Nic méně mi přijde trošku rozmazaná, ale jinak vážně skvělá...:)

Body: 9/10

Soutěžící: Elen (blog nemá)


Tak tahle fotka podle mě nemá chybu :O Znám Tě osobně a vím,ž e si skvěá fotografka, ale že fotíš až takhle dokonale jsem si nemyslela. Zaostřené naprosto geniálně to slunce co tam prosvítá je úžasné, kvalita je také perfektní. Krásné barvy a vůbec všechno. Vážně Ti na téhle fotce nemám co vytknout, je dokonalá po všech směrech...:))

Body: 10/10

Soutěžící Eliška (eliska-blog.webnode.cz


Fotka je pěkná. Moc hezky vybrané prostředí. Přijde mit aková trošku nekontrasní, všechny barvy takové nějaké...nevím...moc stejné + mi přijde taková neostrá, ale jinak je vážně dorbá. Také se my tam líbí hodně té trávy přes ty listy. Ale jak koukám na fotky těch ostatních tak mě tahle moc neuchvátila....

Body: 8/10

Soutěžící Macula (macula.blog.cz)


Na začátek: WOOOOOW :OOOO!!! Tomuhle já říkám fotka je perfektní. Když se mi nahrávala byla dole taková rozmazaná, ale potom se můj počítač vzpamatoval a já uviděla tohle. Tahle fotka je perfektní snad ve všem, stejně jako u Elen Ti nemámc o vytknout. Nádhera, nádhera,nádhera :O

Body: 10/10

Soutěžící: Your-crazy-neighbor (your-crazy-neighbor.blog.cz


Tak ty máš moji velkou poklonu, pokud si tohle fotila mobilem tak vážně klobouk dolů. Fokta mi sice přijde taková nějaká nijaká (:D) nevím jak to říct, ale taková obyčejná. Ale zase taková jemňoučká a nevinná, a ta tráva dole je prostě dokonalá...:)

Body: 9/10

Vypadává
↓↓↓

Eliška (Je mi moc líto,že si musela vypadnout, ale tvoje fotka byla asi bohužel nejslebší, ale stejně ti přeji hdoně štěstí v jiných soutěžích. Je vidět že si skvělá fotografka, jenomže mě tahle tvoje fotka moc neoslovila...)Recenze - Natural voňavky od AVONU

27. května 2012 v 17:29 | Erbanka |  Recenze
Ahoj, dnes píši hodnotnější článek, než včera a také v dřívější hodiny, aby si ho stihlo přečíst co nejvíce lidí ;) Jak již jsem včera slibovala je to ona recenze na voňavky o AVONu, tak se v klidu usaďte a poslechněte si nebo spíše přečtěte si můj názor na tyto voňavky.

Tyto voňavky mám 2, jednu melounovou a jednu citronovou, nejprve je shrnu dohromady a poté je (kadžou zlvášť) rozeberu, na menší body ;)

NATURAL AVON

Jsou to voňavky, jak již název napovídá s přírodní vůní. Já vlastním tedy dvě obě dve s ovocnou vůní, tedy aby nevzikli nějaké dohady tak meloun ej podle některých zelenina, takže s ovocnou a zeleninovou vůní ;) Na první pohled voňavky nijak extra nezaujmou, vypadají jako nějaké levné, bůh ví jaké....prostě zvlášně. Ovšem ta jejich vůně to je teprve něco. Voní krásně svěže, jemně, prostě úžasné. Jenomže mezi melounovou a citronovou, je celkem rozdíl, proto je pojďme rozebrat podrobněji...:)


AVON NATURAL BODY - MELOUN

Natural Meloun, používám skoro každý den, pomalu se stáva jedinou mojí používanou voňavkou. MOžná voní až moc sladce (na meloud), ale je krásně svěží a taková jemná. Ačkoliv já moc jemná nejsem (:D) tak mi tahle voňavka opravdu vyhovuje, ve všech směrech. Složení je úplně nezávadné. Než jsem dostala meloun používala jsem hlavně tu citronovou, ale jakmile jsem dostala ten meloun, tak jsem je vystřídala. Ale samozřejmě používám i citron, ale meloun je zkrátka a dobře můj favorit..;)


AVON NATURAL BODY - CITRON

Miluji vůni citrusových plodů, ačkoliv je moc nejím jejihc vůni orpavdu zbožňuji. Když mamka přinesla z práce katalog, kde jim všelijaké tyhle blbůstky nabízejí, a já jsem tam objevila voňavku, která voní po citronu, okamžitě jsem si ji musela koupit. Mám hodnou mamku takže mi ji koupila. Zprvu na mě půdobila trochu tak nějak...no divně...(:D) Ten její obal vůbec nevypadal hezky a tak jsem doufala, že alespoň ta vůně bude stát za to. A nezkalmalo mě o, vůně téhle voňavky je orpavdu úžasná. Ale přece jenom ten meloun je lepší..:))


INFORMACE

V jedné lahvičce (AVON NATURAL BODY) - 125 ml.

Popis na lahvičce: Juicy moisture. Juicy watermelon body spray.

Cena: cca 120 Kč

Vyrobeno v Polsku

Erbanka's day :)

26. května 2012 v 22:28 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Ahoj..:) Dnes zase píši takový mal deníček. Dopoledne mě strašně bolelo břicho, jako i teď, krom toho mám asi nějakou alergii, protože mám rýmu a svědí mě oči. Nic méně odpoledne jsem byla venku. Nejdřív jenom s mým klukem, což bylo dobrý, potom přišla i moje kamarádka. Prakticky celé odpoledne jsme byli na jednom hřišti, ale ona je to tam dobré. Ano já vím ve svých eltech bych si asi neměla už hrát na hřišti jenomže mě to baví, někdy mě trochu štve, že až budu dospělá už nebudu mít tu možnost vypustit toho dětského ducha, takže toho ještě využívám na rozhraní puberty, protože kdo ví co mě bude potom zajímat...;) Dnešek se v celku pěkně vyvedl. Jinak jsem si zamilovalal jednu zmrzlinu Magnum tyčinky s bílou čokoládou a mandlemi, je naprosto úžasná. Mimo to mi i večeře moc chutnala, měla jsem mini pizzy, které jsou úplě úžasné. Ohledně foto soutěže, vyhodnocení se tu obejví tak v úterý. Jedna soutěžící mi slíbila, že fotku pošle v pondělí, a ta druhé se vůbec neozývá :( Takže uvidíme jak to dopadne ;). Zatím se mějte dobrou...:)

Na zítřek chystém recenzi na voňavky, těšte se...:)Básnička - Mamince

25. května 2012 v 21:41 | Erbanka |  Moje literární tvorba
Moje mamka měla dneska narozeniny, a jelikož každému píši k narozeninám básničku ani jí se to nemohlo vyhnout, tady je moje dílo...:)

Mám Tě moc ráda,
protože si moje máma.
Vždycky mě podržíš,
Trable se mnou vydržíš.

Když se s tebou pohádám,
strašně mě to mrzí.
A pka si připadám,
jenom jako dítě drzý.

Mám ráda, když se směješ,
když mě mile obejmeš.
Na srdci mě hřeješ,
doufám že se mnou bavždy zůstaneš.

Vím že ta básnička je taková kostrbatá a nemá rytmus, ale šlo mi o pocity k mojí mamce, kterou mám vážně ráda, tak je jedno jestli se to rýmuje nebo ne...;)Foťák v rukou fotografa...

24. května 2012 v 20:43 | Erbanka |  Moje literární tvorba
Většina lidí si myslí, že když májí v rukou Canon EOS 7 za 50 000,- Kč, tak budou dělat úžasné fotky, které budou pokaždé stát za to. NE! Není to tak, celé fotografické umění spočívá pouze a jenom ve vás. Podle mě se fotit nemůžete naučit! Focení musíte umět od přírody, alespoň takové ty ne základy, ale ten dar, tu možnost umět objevit dobrá záběr a vyfotit ho. A pak je jedno jestli máte 5.mpx Samsung nebo 17. mpx. Canon.

Jak fotit - V podstatě se nedá moc dobře říci jak fotit, každý má vlastní styl, důležité je aby se fotky líbili okolí ale hlavně vám. Když si nejste jistí nějakou fotkou nebo něčím takovým a ostatní říkají jak je úžasná. Přeci jenom z toho nikdy nemáte úplně dobrá pocit.

Čeho se vyvarovat - Tak především aby vaše snímky nebyli rozmatané, tím úplně kazíte dojem. Fotkám, která se vám nelíbí atp...přece všichni asi víte, co máte a nemáte při focení dělat.

Jak fotí Erbi: Můj styl fotografování spočívá v tom, že si nejprve objevím dobrá záběr, sice ho mám většinou objevený ihned, ale i tak...;) Potom zmáčknu zaostřovací tlačítko a vyberu si najakou část fotky chci zaostřit, pořádně se nadechnu a při vydechnutí zmáčknu fotící tlačítko..:)

Ale vše je jen a jen na vás, nikdy si nenechávajte pokazit sebevědomí, vaše fotky jsou úžasné, a ikdyž někdy nejsou možná nejlepší, stále si to opakujte, jednoho dne vaše fotky budou na úrpvni profesionála, ať už fotíte zrcadlovkou za padesát tisíc nebo foťákem v mobilu..;)
Dnešní focení...:)

23. května 2012 v 20:17 | Erbanka |  Fotíím :))*
Dnes odpoledne, jsem byla s kámoškama venku a tak nějak jsme neměli co dělat, mimo to ta jedna potom musela odejí na trénik Teak wonda, takže jsem tam zůstala jenom já a Anča. Ačkoliv je Anča až abnomálně hubená v obličeji je neskutečně fotogenická, tak jsem čapla svůj foťák a začala ji fotit, tady jsou výsledky...:)
Ještě mám nějaké její fokty na mobilu, ale ty nejsou moc kvalitní, takže jsem se rozhodla pro ty z foťáku, ale tím moje dnešní focení nekončí...;D


Tady je jedna fotka listů :D


A tady je další fotka nebe...:D (Omlouvám se, že na konci článku není podpis, ale ta fotka toho nebe, mi nedovolí odentrovat to, a když už jo,t akz miz takže pardon :( )