Březen 2012

Brzy se uvidíme

29. března 2012 v 11:01 | Erbanka
Ahoj, takže teď děsně rychle píšu na hodině Informatiky. V novém bytě jsem už od neděle večer, ale jelikož to na UPC nějak popletli tak internet ještě nemáme :'( Ale v pátek to tam jdou zapojit tak doufám, že se asi brzy uvidíme brzy papa =*NEJSEM TU

22. března 2012 v 19:11 | Erbanka
Ahoj, ode dneška tu bohužel nebudu (zatím nevím jak dlouho) jelikož se stěhujeme a já budu na tu dobu u babičky. Tak se zatím mějte, snad se brzo uvidíme....


!HODNOCENÍ BLOGŮ!

21. března 2012 v 19:22 | Erbanka
Ahoj, tak mě tak napadlo, že bych hodntila blogy, pokud chceš ohodnotit vyplň:
1) Adresu blogu
2) o čem blog je

Co budu hondotit?
1) První dojem
2) Přehlednost
3) Aktivita
4) Kvalita článků
5)Vzhled

Nejvyšší možný počet bodů je 100, čili abyste ěmli 100% bodů, musíte dostat hodnocení 10 u každého bodu ;)

Jinak dneska jsem jela na tu češtinářskou soutěž, ale jak jsme tam přijeli, tak nám bylo zděleno, že byl termín konání přesunut, takže skvělý :/ ;)

Do čeho se zakousnout díl 2.-Snídaně

20. března 2012 v 20:56 | Erbanka |  Noviny
Ahoj ;) Moc se omlouvám, že jsem tu včera nebyla každopádně viděla jsem, že u vás projekt "do čeho se zakousnout" vzbudil celkem slušný ohlas takže se hlásím z dalším dílem...;)

Díl 2. snídaně

Pokud se někoho zeptáte, na vážnost snídaně většinou vám odpoví, že je to nejdůležitější jídlo dne ;) A proč by také ne?! Vždyť to tak přece je ;) Snídaně si můžeme rozdělit podle všedních dnů a víkendů+prázdnin-prostě volna ;D Jak by měla správná snídaně vypadat??? :))

Čas na snídani

Snídaně je po dlouhé noci, další jídlo, zkrátka a dobře jídlo, kterým startujeme den ;) Proto by jsme si na ni měli udělat čas ;) Zní to hloupě přivstat si jen kvůli nějaké hloupé snídani, ale kupodivu je to skutečně tak ;) Na snídani by jsme si měli udělat opravdu čas, většinou něco okolo 10-15 minut :) Měli by jsme zvládnout pořádně se najíst a napít, a to všechno hezky v klidu ;)

Není snídaně jako snídaně

Kadžý máme jiný žaludek, proto tzv: Anglické snídaně nejsou vhodné pro každého, to že vaše kamarádka jí naprosto k klidu k snídani volské oči se smaženou klobásou, neznamená, že vy se potom např "nepozvracíte" ;) Navíc takové tučné jíslo po ránu není dobré jelikož jakožto první jídlo dne, se dost započítá na vaši váze, což v tomto případě není zrovna nejlepší ;) Snídaně by vás měla takříkajíc "nakopnout" a povzbudit, a ne zatěžknout a zničit vámúkrutnou bolesí břicha celý den ;)

Když nejím snídaně zhubnu?

NE!!!! NE!!! NE!!! A stokrát NE!!! Pokud vynecháš snídani NIKDY nezhubneš, né že by si po ní tloustla, ale nikdy snídani nevynechej. Pokud budeš snídani vynechávat budeš si připadat "pobledne" neenergicky, nevesele, zkroušeně + Tě bude bolet břicho, a např se nebudeš moc soustředit ve škole na vyučování, a pokud si si neudělala ani svačinu (do školy) tak to je snad to nejhorší...

Co na snídani

Co by se tedy na snídani mělo jíst, když jsemm vám všechno zakázala :D Ale ne všechno ještě ne ;) Víte nějaké moje kamarádky mají ten zvyk že na snídani jedí "donutky" s polevou ;)Jiné fafle se šlehačkou, někdo zase lupínky, někdo chleba ;) Snídaně se skoro ani doporučit nedá musíte si vybrat něco co vám bude vyhovovat ;) U mě je to většinou nějaká buchta nebo lupínky ;) Ale takt o nemusí být samozřejmě u vás ;) Správná snídani by měla být lehká a povzbuzující, jako např nějaké ty cereálie, ale donuta na snídani mi nepřijde nejvhodnější, opět je trochu moc tučná, ale jak říkám vaše volba....


Co k pití

Správná snídaně se nesmí obejít bez pití, ačkoliv já pití k snídani naprosto nenávidím, tak je strašně důležité, ale musíte si samozřejmě vybrat vhodný nápoj aby se hodil k tomu co máte k snídani ;) Samozřejmě spousty lidí si myslí, že když má cereálie s mlékem, tak si žádná nalívat nemusí, podle mě je lepší všechno zapíjet, ať už v tom máte mléko nebo ne ;)
A teď k tomu jaké pití k jakému jídlu ;)

Cereálie s mlékem

Tak tam to ani nemusím říkat ne?! :D K cereáliím s mlékem co jiného než mléko ;) Sice už v tom to mlíko máte, ale i tak byste to měli ještě čím zapíjet ;)


Fafle,buctičky,koláčky

Samozřejmě,že ke všem snídaníms e hodí mléko či něco z mléka vytvořené, ale abych tady pořádnepsala jen o tom mléku, tak k takovým faflím jde např. i čaj ;)) Ale jde o to jaký, já osobně mám nejraději citronový a jahodový či nějaké to lesní ovoce ;) Ale samozřejmě je to i na vás ;))....¨Koláčky,Croasanty

Ke koláčkům a vůbec všem sladkým věcem se hodí káva, samozřejmě že pokud jste už starší můžete si teda dát pravou kávu, ale pokud jste v takovém věku jako já, měli by jste si dát spíše nějaké to dětské "kafčo" :))
A co ta "Anglická" snídaně?

Upřimně já bych tzv: anglickou snídaní, nikde den nezačínala anlgická snídaně se skláda, totiž z těch věcí, které by jsme si měli nwchat spíše na večeři či oběd, jako např:
Volské oči
Slaninu
toasty
párečky
Míchané vejce
Po této snídani toho i hodně přibereme, navíc pokud máme slabší žaludek bude nás ukrutně bolet břicho a je docela i možné, že se pozvracíme, proto já osobně "Anglickou" snídani nedoporučuji ;)

Vidíte to je přeci těžké jenom od pohledu...:/

+ a - Nápojů a jídel

Cereálie

Cereálie, to je téměř typycká snídaně ;) SAle každý + má i své -
+ Jemné,lehké a něco málo i zhbnete navíc vás výborně povzbudí a dodá náladu pokud si kním ještě přiberem nějakž ten džusík nebo mléko, tak je to dokonalá snídaně ;)
- aTaková cereálie jsou sice lehoučké a příjemné, ale právě protože jsou tak lehoučké tak brzy budeme mít zase hlad, tím pádem se jich moc nenajíme daleko lepší by byli na nějakou tu odpolední svačinku...;)
Pečivo,koblížky...


Homer Simpson, se takovýma koblihama láduje od rána do večeře, proto má také tak kulaťoučkou postavu ;)
+ Kobliha je rozhodně, sladká výborná dobrá, můžete se vytahovat před kamarády, že snídáte koblihy, navíc vám trochu vylepší den svou sladkostí...;)
- Kobliha je velice kalorická, proto, když už ji snídáte rozhodně ne každý den, krom toho za takové koblihy toho i hodně zaplatíte ;)

Anlgická snídaně

Anglická snídaně, čili jak z názvu vyplívá vyskytuje se především v anglii, kde na to lidé mají žaludek ;)...
+ Plusy této snídaně, já osobně moc neznám, akorát co je jisté je, že budete hodně nasycení, tudíž pokud si takovo snídani dáte nemusíte mít svačinu do školy ;)
- Mastné.Slané, a dle mého soudění i hnusné, neskutečně kalorická snídaně, a navíc strašně těžká já tedy nedoporučuji ládovat se něším takovým..:/

Mléko

Mléko enbo lidově řečeno mlíko, je samozřejmě výborný snídaňoví společných, je lehké a zkrátka ke každá snídani pěkně padne ;)
+ Úžasné mléko, je naprosto skvělé lehké,jemné a povzbuzující, na snídani se doporučuje spíše teplé léko, ale já osobně mám radši studené ;)
- Mléko skoro žádné mínusy nemá, tedy pokdu na něj nejste alergičtí, ale to by jste si ho přeci nedali, jiank někoho může mléko nadýmat a proto by se ráno nemělo pít, rozhodně ne nalačno ;)....Hmmm čaj, horký čáj.... zahřaje a povzbudí je výborný, ale vážně na snídaně???
+ Čaj je výborný, hlavně k nějakému tomu pečivu krásně se k tomu hodí, až se to rozplívá na jazyku ;) Mňam
- Čaj je samozřejmě výborný, ale ne zrovna na snídani, možná je někdy lepší dát si ho u krbu pod dekou, než k snídani a stěžovat si, že jste nadmuté...;)

Tak a to jsme si ty snídaně rozebrali do mrti, upřimně obdivuju všechny co tehle článek přečetli celý, jinak zítra jdu na češtinářskou, soutěž tak očekávajte nový článek jak jsem dopadla...;)

Do čeho se zakousnout díl 1.

18. března 2012 v 21:24 | Erbanka
Ahoj, tak mě napadlo, že bych vám tady doporučila "Do čeho se zakousnot" Takže tady jsou drobné typy ;) Na co se zaměříme po čas všech dílů:
1. díl- Vše si naplánuj
2. díl- Snídaně + školní svačina
3. díl- obědy
4. díl- svačina
5. díl- Večeře
6. díl- Večerní pochutiny
7. díl- Smažáky a podobné obalovače srdce
8. díl- Zdravé jídlo
9. díl- Jak se pořádně nažrat :D
10. díl- Umíte jíst?

Takže v tomto 10ti dílném "projektu" pokud to tak můžu nazvat, se podíváme vlastně na to, co je pro takoví jídelníček potřeba ;) Takže v 1. díle se zaměříme na naplánovaní ;)

1. díl Vše si naplánuj

Možná je to hloupost, ale vážně by si měla mít vše naplánované. Co je asi nejdůležitější je NIKDY nevynechat žádné podstatné jídlo což je: Snídaně,oběd,svačina a večeře ;) jde, ale i o to aby si se najedla v klidu, pokud v pondělí zaspíš a až v 7:40 do sebe budeš soukat poslední kousky rohlíku, tak se pak nediv, že Tě bolí břicho. Podle mě by si měla mít na snídani alespoň 10 minut ;) Stejně tak i na oběd ;) Večeři atp.... Proto vám tady poskytnu takoví lehký rozcestník ;)

Snídaně
U snídaní je ten problém, že je zorvna ne vždy stíháme ;) Správná snídaně by měla trvat nejméně 10 minut, a měla by obsahovat, něco c nám dodá energií, s nějakými tekutinami, které zaručí, že jakmile vyjdeme z domova nebudeme hned chmatat po láhvi s pitím co máme v aktovce ;)
PS: Jen tak mimo co bych já (viz obrázek) za takovou snídani dala :D


Školní svačina

Školní svačina je vlastně o tom najíst se a fyzicky a psychicky se připravit na další hodiny ;) Školní svačina by měla být jednoduchá,lehká a povzbuzující.
Měli bychom ji konzumovat o velké přestávce, kdy na to máme nejvíce času ;) Teda pokdu nám ji učitelé z nejrúznějších důvodů neukradnou ;)Oběd

Většina z nás má tu smůlu, že obědváme ve škole, kde nám na červeném tácu s rozlitou polívkou, přistane něco bůh ví co, co ani není něc ;D Ale oběd by měl být o trochu těžší než svačina, mělo by to být jídlo, kterého se zkrátka najíme, větčnou nějaká omáčka či nějaké kuře nebo tak, na oběd by jsme měli mít času kolik potřebujeme někdy jíme 15 minut a jindy půl hodiny ;)


Svačina

Svačinu bychom měli mít, už doma, svačimna by měla být stejně jednoduchá jako školní svačina (přestávkové jídlo ;)) Venku si dáme nějaký ten obložený rohlík, s máslem salámem a zeleninou (viz obrázek) Doma si dáme jogurt, který by se nám asi špatně jedl při honění se za míčem po hřišti ;) Na svačinu by mělo být okolo10-15 minut ;) Neměli bychom jí zbytečně natahovat, a potom co ji dojíme by jsme měli chvilku počkat enž si zase půjdeme zaběhat ;)


Večeře
Večeře je poslední jídlo dne, tudíž by nám mělo vystačit až do další snídaně ;) Nejlepší jsou an veřeři něco co bylo v sobotu enbo neděli k obědu, nějaká malá pizza nebo brambory s kuřetem, moje večeře většinou vypadá ako talíř obložen veškerými druhy sýru doplněnými chlebem :) Ale já jím málo takže, my všechno hezky v klidu vystačí ;) Večeře by měla trvat okol 20-40 minut ;)Tak doufám,že se vám 1. díl líbil ;D Do komentů pište jestli vůebc stojí za to pokračovat v tomto "projektu" dal, tak zatím pápá =*

V řpíštím díle si rozvedeme snídaně ;)1D

17. března 2012 v 19:55 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Ahoj, určtiě všichni známe skupin: One direction (zkráceně 1D) já tuhle skupinu nenáviděla, přišli mi jako partičku nagelovanech chlapečků co dělají jen ty tralalala songy ve stylu Justina Biebra, takhle jsem je soudila, ale vůbec jsem neslyšela, ani ejdnu jejich písničků, říkala jsem si, že mi ani nestojí za to si nějakou tu poslechnout. Moje oblíbené blogy jako: skijumping-austria nebo my-life-graphic.blog.cz jich byly úplně plné, a já jsem je neposlouchala, takže jsem všude komentovala: "Hezká fotka, ale mě se 1D nelíbí ;)" Jenže v pátek to celé začalo...;)

Tenhle pátek sjem byla u kamarádky, celý odpoledne bylo fajne, ale pak přišla ta stašná část kdy jsme se začaly nudit, tak jsem jen tak s plezíru prohodila: "Co říkáš na 1D?" A ona, prý že jsou strašný, a jejich písničky jsou jen ten "sladkej popík" já jsem jí teda řekla, ať nějakou tu ejjihc písničku pustí, tak jsme napsaly do vyhledavače nayoutube.com One direciton, a jako pvní byla: What makes you beutiful, tak jsme na to klikly a já začala posloichat. Úplně jsem se vyděsila, jak snad nidky v životě, tohle byla písnička kterou jsem se pokoušela od minulého týdne najít, ale nidky nebyla, nic jsem teda nříkala, jelikož je moje kamarádka nenávidí, al mě se ta písnička strašně líbila.

Sobota (dnešek) změnil můj život, ráno jakmile jsem se dostala na počítač jsem si pustila tu jejich psíničku, jestli mi i teď přijde tak hezá vyloženě KRÁSNÁ jako u kámšoky, myslela jsem si,
že se můj mzoek na chvíli nějak zaslepil, ale bylo pozdě, ta písnička se mi líbila ještě víc, to zatím ještě šlo, jenže potom jsem se koukla na českej text a BUM 1D prostě zbožňuju. Jakmile sjem jejich písničky začla poslouchat, tak jsem změnila i názor na ně jako samotný, najednou mi přišli daleko hezčí, a jinačí ne předtím ;) Rčení: Nesuď knihu podle obalu, jsem nikdy nijak extra neholdovala, ale sama jsem se přesvědčila, přijde mi, že tyhle kluky budou mtí pozdějc rási všichni! ;)

TAKŽE ANO: MÁM RÁDA ONE DIRECTION, TEĎ SE S TÍM VŠICHNI SMIŘTE! :D


A tedˇmě omluvte jdu si znovu pustit: One thing ;D
SONF-Slunce

16. března 2012 v 20:55 | Erbanka |  Fotíím :))*
Děkují :)) Díky vám jsem postoupila do dalšího kola (2. kola) SONF foto soutěže, jako úkol ej vyfotit slunce, původně jsem ráno rychle vyfotila jednu fotku, ale v podvečer jsem si ještě jen tak ze srandy fotila a usoudila jsem,ž e tam pošlu tuhletu, tak co říkáte???...:)


NĚCO VÍCE

Foceno: Mobil 2 mpx.
Čas: 17:30-40
Místo: Náš školňák
Úprava: žádná ;)

Tak co říkáte?? :D
Jinak ještě bych vám chtěla říci, že jme si s kamarádkou založili blog, já jsem ho vystilovala tak jenom jsem vám chtěla ukázat jak vypadají moje styly Ado-El.blog.cz
Objednávka pro d-meadow ;)

15. března 2012 v 18:36 | Erbanka |  Moje pokusy o grafiku ;)
Ahoj, takže jsem dostala další obejdnávku zadání znělo takhle:

Prosím mohla bych si taky objednat popisky:Menu,Rubriky,Archív a navíc ještě Knihy.
styl takový nějaký elegantní (když se podíváš na můj blog tak takový aby tam vedle mohla zůstat ta růže nebo aby tam byla v tom popisku) barva tmavá(černá,šedá atd.)a aby to nebylo nějak extravagantní.

Mno něco jsem se pokusila splácat, lookněte sami...;D
+ Ještě objednaný podpis:


Doufám, že se líbí, mě i docela jo ;), ale mohlo to být lepší, takže kdyby něco nebylo podle tvých představ, tak napiš předělám...;)

Jinak tohle si prosím dej do článků ;)


Soutěž-Po stopách zločinu-START!

14. března 2012 v 19:19 | Erbanka |  Po stopách zločinu....
Ačkoliv se přihlásilo pouze 7 lidí, tak ty 3 snad postrádat můžeme proto vyhlašuji START této soutěže, pokud jste si 100% vědomi toho, že se chcete zúčastnit potvrďte účast, na všechny vaše maily co jste mi dali k dispozici (Doufám,že jsou aktivní) odešlu zprávu ohledně této soutěže, pokud všichni doběr potvrdíte, můžeme začít, pokud účast nepotvrdíte vypadáváte, pokud účast nepotvrdí, více jak polovina (3) přihlášených, soutěž se ruší ;)

Tak v nejbližší době čekejte maila, tak se připravte...;)
Pracovní činnosti- aneb dnešní (hrůzné) odpoledne

13. března 2012 v 20:42 | Erbanka |  ♥ Diary ♥
Ahoj, takže dneska nemám moc času sem něco psát, ale rychle napišů jeden takový článek co se dělo dneska odpoledne ;) Pokud chodíte na 2. stupeň aso znáte předmět jménem PČ (Pracovní činnosti) pokud ne tka vás uvede do obrazu, je to předmět týkající prácí s dřevem, pokud je počasí na ven chodí se ven zametat listí atp, zkrátka náhrada pana školníka...;) Dneska bylo podle učitelky "hezky" takže jsme šli ven, o t by, až tak nebylo, jenže ze začátku hodiny, mě -jako jediné- dala za úkol zaméct cestičku od dveří k zahradě cca 15 m ;) Tak jsem teda začala mést, při metení jsem přemýlela, jaké sprosté slovo bych měla vypustit z pusy, jelikož jsem metla u oken, kde jsou žadny Deváťáků (kluků) tak na mě ukazovali klepali a volali: " Támhle si vynechala!" ukázala jsem jim-pomocí rpstu- ať mi -slušně- "dají pokoj" Ale zpět k tomu zametání, potom na další polovinu té cestičky dala učitelka jednu mojí kamarádku ať mete pod stoly, kde opravdu "každý den někdo sedí" ;) A kamaráda na konec ať vybírá plevel, tak jsme se do toho pustili, když už jsem byla na konci té 15 m cestičky tak jsem zahlídla obrovskou hromadu listí, jakoby už "smetenou" pod stromem, šla jsem za učitelkou s tím,ž e si myslím, že toto mést snad nemusím ne?! A ano prý že jo, že je to tam jenom nafoukané (I když to bylo na hromádky-divný) Tak jsem vymetla všechno to listí, vypadalo to cca nějak takhle:

Vím, že to moc nevypadá jako hromádka, ale bylot o tak...;)

Potom přijela moje kamarádka s kolečkem kam jsme to naložily, to vypadlo takhle..


Tady je další půlka hormádky, už s půlkou odvezená...;)

Půlka hromádky je odvezená ;)

Další kolečko ;)


A konečně poslední hromádka...;)


Poslední kolečko, žu nestihnu nahrát, jelikož už musím od počítače tak se tu mějte, a pápá =*